آخرین جزئیات ثبت نام در طرح ملی مسکن ، متراژ واحد ها بین 75 تا 80 متر است

به گزارش تنها پیامک، سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: ثبت نام طرح اقدام ملی از امروز شروع شده و متراژ واحد ها بر اساس الگوی مصرف بین 75 تا 80 متر است.

آخرین جزئیات ثبت نام در طرح ملی مسکن ، متراژ واحد ها بین 75 تا 80 متر است

محمود محمود زاده سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درگفت وگو با خبرنگار با بیان اینکه از امروز 18 آبان ثبت نام در طرح ملی مسکن شروع می گردد، گفت: متقاضیان با مراجعه به سایت tem.mrud.ir می توانند برای طرح ملی مسکن اقدام نمایند.

او با بیان اینکه در مرحله اول 10 استان برای ثبت نام در دستور کار قرار گرفته اند، گفت: برای شهرها و استان ها سهمیه مشخصی لحاظ شده و در صورتی که این سهمیه تکمیل گردد دیگر امکان ثبت نام وجود ندارد.

محمودزاده اظهار کرد: توزیع سهمیه استانی طبق مطالعات و محاسباتی صورت گرفته توسط کارشناسان لحاظ شده است. سهمیه هیچ استانی برابر با استان دیگر نیست.

او با بیان اینکه اولین استانی که ثبت نام در آن انجام می گردد استان سیستان و بلوچستان است که سه روز مهلت برای مطالعه و آماده کردن مدارک تعبیه شده تا پس از این مهلت معین شده ثبت نام اولیه صورت گیرد.

سریال ادامه دار مسکن مهر با نام طرح اقدام ملی مسکن/ آیا ساخت 400 هزار واحد تا سال 1400 به اتمام می رسد؟محمود زاده با بیان اینکه در مرحله اول ثبت نام چهار استان در قالب بسته های سه تا چهارتایی انجام می گردد، گفت: این چهار استان عبارت است از سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شاقتصادی و خراسان جنوبی که طی سه روز ثبت نامشان صورت می گیرد.

مدت زمان ثبت نام در طرح اقدام ملی چقدر است؟

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی توضیح داد: پس از سه روز متقاضیان استان های کردستان، کهکیلویه و بویر احمد و گلستان و سه روز پس از آن استان های چهار محال و بختیاری، همدان و یزد می توانند ثبت نام را شروع نمایند.

او اظهار کرد: پس از شروع زمان ثبت نام، مدارک مطالعه و آماده می گردد، به دلیل آنکه این ثبت نام الکترونیکی است تمامی مدارک باید به صورت اسکن ارائه گردد به همین دلیل برای هر استان فرصت های برابری جهت اجرا عدالت قرار داده شده است.

محمود زاده درباره قیمت این واحد های مسکونی هم گفت: قیمت ها بر اساس قیمت تمام شده واحد مسکونی است اما شاید بعضی از واحد ها به دلیل کیفیت متفاوت نوع مصالح ساختمانی به کار رفته، گران تر و یا ارزان تر از سایر واحد ها باشد.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی شرح داد: تمامی واحد های مسکونی بر اساس درآمد دهک های مختلف طراحی شده و متقاضیان می توانند متناسب با توان اقتصادی خود واحد مورد نظر را انتخاب نمایند.

او درباره متراژ این واحد ها هم گفت: تمامی این واحد ها بر اساس الگوی مصرف بین 75 تا 80 متر طراحی شده است.

محمودزاده همچنین درباره شرایط متقاضیان هم گفت: خانه اولی بودن، متاهل بودن، داشتن سابقه 5 سال سکونت در شهر مورد تقاضا از شرایط لازم برای ثبت نام در طرح ملی مسکن است.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه به مرور زمان استان های دیگر با فراهم شدن شرایط لازم در پروسه ثبت نام قرار می گیرند، گفت: کوشش ما این است تا قبل از بهمن سال جاری فرآیند ثبت نام در تمام استان های کشور صورت گیرد.

او شرح داد: طبق قانون ساماندهی و حمایت از فراوری و عرضه کشور، متقاضیان ثبت نام مسکن ملی باید شرایط لازم را کسب کند.

محمود زاده با بیان اینکه در طرح اقدام ملی مسکن پروژه به پروژه رقم تسهیلات دریافتی متفاوت است، گفت: میزان تسهیلاتی که برای این طرح در نظر گرفته ایم 75 تا 100 میلیون تومان با نرخ سود 18 درصد خواهد بود.

بهره مندان از امکانات و واحدهای مسکونی دولتی مشمول طرح اقدام ملی مسکن نمی شوند

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: تنها افرادی می توانند در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام نمایند که فرم ج آن ها سبز باشد بر اساس این فرم هر فردی می تواند یک بار از امکانات دولتی برای خانه دار شدن استفاده کند و کسانی که فرم ج آن ها قرمز شده باشد به معنای آن است که پیش از این از امکانات دولتی استفاده نموده و دیگر نمی تواند در این طرح ثبت نام کند.

او توضیح داد: این طرح در استان هایی که زمین و ملک مناسب برای ساخت واحد مسکونی در آن ها فراهم شده باشد با سرعت بیشتری اجرایی خواهد شد.

لازم به ذکر است از امروز 18 آبان ثبت نام طرح ملی مسکن در چهار استان کشور شروع می گردد و این در حالی است که این طرح 2 ماه پیش در استان کرمان به عنوان پایلوت ثبت نام، انجام شد و بنیاد مسکن با طراحی سامانه خود از متقاضیان دارای شرایط ثبت نام کرد.

در پایلوت استان کرمان تصمیم بر آن شد که به تعدادی از متقاضیان به صورت گروهی زمین واگذار شده و بخش دیگری از اراضی هم به شرکت های سازنده واگذار گردد. فردا استان سیستان و بلوچستان به عنوان اولین استان طرح اقدام ملی ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن را شروع می نماید. پیش از این محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی قیمت این واحد های مسکونی را حدود 300 میلیون تومان اعلام نموده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 528

به "آخرین جزئیات ثبت نام در طرح ملی مسکن ، متراژ واحد ها بین 75 تا 80 متر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین جزئیات ثبت نام در طرح ملی مسکن ، متراژ واحد ها بین 75 تا 80 متر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید