آخرین شرایط منطقه ها زلزله زده در هرمزگان، برپایی بیش از 600 چادر

به گزارش تنها پیامک، سخنگوی جمعیت هلال احمر آخرین شرایط منطقه ها زلزله زده در جنوب کشور را تشریح کرد.

آخرین شرایط منطقه ها زلزله زده در هرمزگان، برپایی بیش از 600 چادر

محمدحسن قوسیان مقدم در گفت وگو با خبرنگاران درباره آخرین شرایط منطقه ها زلزله زده در جنوب کشور اظهار کرد: دقایقی پس از زلزله نخستین گروه از امدادگران در استان هرمزگان فعالیت خود را شروع نموده و تیم های ارزیاب نیز به منطقه ها دارای بیشتری تاثیر از زلزله اعزام شدند.

وی با بیان این که جمعیت هلال احمر همچنان در آماده باش است، گفت: در مجموع بیش از 600 چادر برای اسکان اضطراری در استان هرمزگان دایر شده که از این تعداد حدود 400 تخته چادر در بندرعباس و بیش از 220 چادر نیز در منطقه ها روستایی برپا شده است تا هموطنانی که امشب را در بیرون از منازل خود هستند، در این چادرها اسکان پیدا نمایند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر با بیان این که امدادگران در منطقه ها زلزله زده حضور دارند، گفت: علاوه بر امدادرسانی، امدادگران بر رعایت پروتکل های بهداشتی مربوط به کرونا نیز نظارت و همکاری دارند.

قوسیان مقدم اضافه نمود: بسته های غذایی 72 ساعته نیز در منطقه ها زلزله زده توزیع شده و انبارهای امدادی در دو استان کرمان و فارس نیز به حالت آماده باش درآمده اند تا از امکانات و تجهیزات آنها نیز استفاده گردد. البته خوشبختانه شرایط انبارهای امدادی استان هرمزگان نیز با پیگیری هایی که در ماه های اخیر از سوی ریاست جمعیت هلال احمر صورت گرفته، در شرایطی بود که آماده پاسخگویی به نیازهای امدادی در این حادثه را داشت. با این وجود محموله هایی نیز از استان های تعیین بارگیری شد.

وی درباره بالگردهای هلال احمر نیز گفت: دو فروند بالگرد جمعیت هلال احمر در منطقه مستقر است و ان شاءالله با طلوع آفتاب و روشنایی هوا رصد و پایش هوایی منطقه ها زلزله زده نیز انجام خواهد شد.

سخنگوی جمعیت هلال احمر بعلاوه از ساکنان منطقه ها زلزله زده خواست که از استقرار در نزدیکی کوه ها و بعلاوه حضور در ابنیه آسیب دیده پرهیز نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1910

به "آخرین شرایط منطقه ها زلزله زده در هرمزگان، برپایی بیش از 600 چادر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط منطقه ها زلزله زده در هرمزگان، برپایی بیش از 600 چادر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید