آخرین برآورد ها درباره عرضه اولیه هفته بعد ، عرضه اولیه اپال چه شد؟

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران، هفته پیش ناگهان یک روز پیش از اعلام قبلی، عرضه اولیه اپال لغو شد. به نظر می رسد ادعای گران فروشی این سهم در تصمیم مدیران بورس، موثر بود و از سوی دیگر بعضی از کارشناسان با اشاره به قیمت 1400 تا 1480 تومانی هر سهم اپال و احتیاج به نقدینگی 8/ 3هزار میلیارد تومانی، خواستار لغو این عرضه بودند.

آخرین برآورد ها درباره عرضه اولیه هفته بعد ، عرضه اولیه اپال چه شد؟

درباره علت این اتفاق دنیای اقتصاد نوشته بود که عده ا هم با آنالیز دارایی های جاری و غیر جاری و بدهی های این شرکت و حقوق مالکانه دارایی ها، مدعی شدند ارزش ذاتی و واقعی هر سهم کمتر از برآورد های ارائه شده است.

به هر ترتیب عرضه اولیه اپال در هفته اخیر لغو شد و طبق تجربه های پیشین بعید است که یک هفته بعد یعنی در هفته آینده مجددا عرضه اولیه آن اعلام گردد. معمولا پس از لغو هر عرضه اولیه ای، در عرضه اولیه مجدد آن نماد حداقل چند هفته زمان گذشته است.

در همین حال به جز اپال، کدام نمادهای دیگر در صف عرضه اولیه قرار دارند؟

اواسط آبان ماه سال جاری بود که مجید نوروزی، معاون امور ناشران شرکت بورس در مورد شرکت هایی که آماده عرضه در بازار سهام هستند به شرکت صنعت غذایی کوروش، شرکت تأمین سرمایه تمدن، شرکت سپید ماکیان، شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس و شرکت سرمایه گذاری مدیریت سرمایه مدار اشاره نموده بود.

همچنین مدیر عامل شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر (هلدینگ سیمان غدیر) نیز از عرضه سهام این شرکت در بازار دوم فرابورس تا خاتمه پاییز سال جاری، خبر داده بود که احتمالا این عرضه اولیه در هفته بعدی انجام گردد. البته اگر قرار باشد طبق وعده قبلی این عرضه صورت بگیرد.

علاوه بر این، مدیرعامل تپسی نیز پیش از این گفته بود: عرضه اولیه تپسی اوایل زمستان انجام خواهد شد.

پیش از این خبرنگاران نیز لیستی از عرضه اولیه های در انتظار را منتشر نموده بود.

استقلال و پرسپولیس، پتروشیمی الوند، شرکت پالایشی ستاره خلیج فارس، شرکت حمل و نقل ریلی رجا، پتروشیمی اروند، شرکت تامین سرمایه تمدن، شرکت صنایع غذایی کورش، شرکت اوپال پارسیان سنگان، فروشگاه شهروند و روزنامه همشهری از مهمترین عرضه اولیه های احتمالی سال جاری خواهند بود. با این حال طبق آخرین اخبار به نظر می رسد از میان این لیست عرضه اولیه غکورش، هلدینگ سیمان غدیر و سپس شاید تپسی از همه نزدیکتر باشد.

از سوی دیگر طبق آخرین اطلاعات بزرگترین عرضه اولیه سال جاری یعنی ستاره خلیج فارس احتمالا در زمستان سال جاری انجام خواهد شد.

بدین ترتیب محتمل است در هفته آینده عرضه اولیه شرکت صنعت غذایی کوروش یا شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر انجام گردد. با این حال با فرا رسیدن زمستان، سهامداران منتظر هستند هرچه زودتر بزرگترین عرضه اولیه سال یعنی ستاره خلیج فارس اعلام گردد.

آخرین اخبار از عرضه اولیه را در صفحه عرضه اولیه دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1407

به "آخرین برآورد ها درباره عرضه اولیه هفته بعد ، عرضه اولیه اپال چه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین برآورد ها درباره عرضه اولیه هفته بعد ، عرضه اولیه اپال چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید