آمادگی برگزاری انتخابات فوتبال را به صورت مجازی و حضوری داریم

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، احمدرضا براتی درباره برپایی انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال گفت: اواخر سال گذشته، فیفا با برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال به دلیل اشکالاتی که در اساسنامه وجود داشت، مخالفت کرد. برهمین اساس فدراسیون فوتبال از شروع امسال اصلاح اساسنامه را در دستور کار خود قرار داد. جلساتی بسیاری را به صورت فشرده و شبانه روزی با حمایت سرپرست و دبیرکل فدراسیون برگزار کردیم. پس از تایید اساسنامه فدراسیون فوتبال توسط فیفا، مجمع عمومی را هشتم آذرماه به منظور تایید اساسنامه برگزار کردیم که با رای قابل توجه 70 رای از 75 رای به تصویب نهایی مجمع عمومی رسید.

آمادگی برگزاری انتخابات فوتبال را به صورت مجازی و حضوری داریم

وی ادامه داد: فدراسیون فوتبال تمام تلاشش بر این بود که بدون فوت وقت مجمع انتخاباتی را برگزار کند. بر همین اساس اساسنامه جدید و مقررات انتخاباتی در جلسه هیات رئیسه 18 آذر ماه به تصویب اعضا رساند و متعاقباً به فیفا نیز ارسال شد که خوشبختانه فیفا هم نقشه راه را تایید کرد. باید این نکته را یادآور شوم که برای انجام هر یک از مراحل فرایند انتخاباتی یک فرجه زمانی مشخص شده است و مجمع انتخاباتی را طبق جدول زمانبندی که وجود داشت در دهم اسفندماه برگزار خواهیم کرد.

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال درباره پست های انتخاباتی خاطر نشان کرد: کلیه پست های هیات رئیسه طبق اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال است که مجموعاً هیات رئیسه متشکل از 11 عضو است. رئیس و سه نواب رئیس (نایب رئیس اول، نایب رئیس دوم که رئیس کمیته مسابقات است و نایب رئیس سوم که رئیس کمیته بانوان) به اضافه 7 عضو دیگر که دو نفر از میان هیات های فوتبال، دو نفر از مدیران عامل باشگاه ها و 3 نفر دیگر از افراد صاحب تجربه و کارشناس فوتبال است که برای تمامی این پست ها ثبت نام انجام خواهد شد.

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون ادامه داد: به خاطر اصلاح اساسنامه و با توجه مقررات جدید کمیته های مستقلی را از این به بعد شاهد خواهیم بود که شامل کمیته بدوی و کمیته استنیاف انتخابات هستند. برخلاف سنوات گذشته مدیریت و راهبری و تصمیم گیری درباره مسائل مختلف انتخابات برعهده این کمیته ها است. همچنین این کمیته ها صلاحیت نامزدها را آنالیز می نمایند. اگر اعتراضی وجود داشته باشد در کمیته استیناف انتخاباتی به این اعتراضات رسیدگی می گردد. در نهایت فرآیند انتخابات در رای گیری و اعلام نتایج انتخابات همگی توسط کمیته های مستقل خواهد بود.

براتی اضافه نمود: بنابراین ارکان مختلف فدراسیون نمی توانند در برگزاری انتخابات مداخله ای داشته باشند. در این شرایط مدیریت و راهبری انتخابات و تصمیم گیری در اختیاری کمیته های انتخاباتی است و دبیرخانه مجمع به عنوان بازوی این کمیته ها به کارها رسیدگی خواهد نمود. انشاءالله یک انتخابات شفاف و عادلانه و به دور از حاشیه داشته باشیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد فدراسیون آمادگی لازم برای برگزاری مجمع به صورت مجازی و حضوری را دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1426

به "آمادگی برگزاری انتخابات فوتبال را به صورت مجازی و حضوری داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی برگزاری انتخابات فوتبال را به صورت مجازی و حضوری داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید