ابتلای بچه ها و نوزادان به کرونا در فارس افزایش یافته است

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران/فارس معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت که موارد ابتلای بچه ها و نوزادان به بیماری کروناویروس در استان فارس طی یک هفته اخیر، روندی افزایشی داشته است.

ابتلای بچه ها و نوزادان به کرونا در فارس افزایش یافته است

دکتر مهرداد شریفی سه شنبه 12 بهمن در جلسه هم اندیشی با اساتید گروه اطفال دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام نمود: فرایند ابتلای بچه ها به بیماری کووید19 و سویه اُمیکرون در استان فارس سریع و نگران کننده است.

شریفی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای توسعه تخت های بیمارستانی، تمامی مراکز درمانی استان آمادگی لازم برای ارایه خدمات درمانی لازم به بیماران مبتلا به کرونا را دارند.

او گفت: با تکیه بر تجربیات موج های قبلی کرونا و استفاده از ظرفیت بیمارستان هایی که امکانات ارایه خدمات درمانی به بچه ها مبتلا به کرونا را دارند، سناریوهای گوناگونی برای شرایط مختلف پیش رو برنامه ریزی شده است.

شریفی با تاکید بر تشکیل کمیته علمی کرونای اطفال در معاونت درمان در راستای پایش روزانه شرایط ابتلای بچه ها به کرونا، افزود: این کمیته با ارزیابی آمار و اطلاعات روزانه موارد ابتلای کووید 19 در بچه ها و آنالیز مقالات علمی این حوزه، اقدامات لازم را انجام می دهد.

افزایش موارد ابتلای خانوادگی به سویه امیکرون در فارس، از دیگر مواردی بود که معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آن اشاره و افزود: درصد قابل توجهی از بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی و موارد ابتلا به کرونا در شرایط فعلی، به صورت خانوادگی است.

اهمیت انجام واکسیناسیون علیه کرونا، تکمیل دُزهای واکسن برای حفظ سلامتی افراد و جلوگیری از ابتلا به نوع شدید بیماری، از دیگر توصیه های مهم دکتر شریفی در این زمینه بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از مردم استان فارس خواست تا با تکمیل فرایند تزریق واکسن علیه کروناویروس، ایمنی خود را در برابر این اپیدمی افزایش دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 فروردین 1401 بروزرسانی: 26 فروردین 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2039

به "ابتلای بچه ها و نوزادان به کرونا در فارس افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای بچه ها و نوزادان به کرونا در فارس افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید