احداث 1200 واحد مسکونی توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران/قزوین مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان قزوین اعلام نمود: این ستاد در استان قزوین احداث 1200 واحد مسکونی را تعهد نموده است که در سایتی به مساحت 22.4 هکتار در شمال شرق شهرک مهرگان احداث خواهد شد.

احداث 1200 واحد مسکونی توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

مرتضی فرخی، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان قزوین، در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در سال های اخیر متولی محرومیت زدایی در سطح کشور است، در استان قزوین نیز زیرمجموعه های این ستاد اعم از بنیاد برکت، بنیاد اجتماعی احسان، شرکت عمران ستاد که متولی ساخت مسکن ارزان قیمت است در مناطق هدف در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) پروژه هایی را در مناطق مختلف استان درنظرگرفته است، ادامه داد: در روستاهای حاجی عرب و چنارسفلی، بوئین زهرا پروژه هایی تعریف شده است، همچنین در منطقه هادی آباد قزوین، مناطقی در چوبیندر، الموت، طارم سفلی و روستای آقابابا نیز اقداماتی اجرا شده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان قزوین با تأکید بر اینکه ستاد اجرایی فرمان امام کوشش دارد به عنوان ستاد پیشرفت و محرومیت زدایی گام بلندی در راستای محرومت زدایی در مناطق هدف بردارد، گفت: در هادی آباد چند پروژه محرومیت زدایی داشتیم، این منطقه ازلحاظ آسیب اجتماعی جزو مناطق قرمز است به همین جهت در این منطقه ورود و برای آن برنامه ریزی کردیم، همچنین در کوشش هستیم تا مسائل منطقه را احصا کنیم و بتوانیم با برنامه ریزی کارهای بنیادی و زیربنایی انجام دهیم چراکه این ستاد دنبال کارهای نمایشی و روبنایی نیست.

وی با اشاره به اینکه در روستای حاجی عرب ساخت خانه ایتام را در دستور کار قرار دادیم، اضافه نمود: مدرسه شهید فهمیده روستای چنار سفلی بوئین زهرا مخروبه بود، وقتی مشاهده کردیم مدیر مدرسه برای حفاظت از بافت و هویت روستا محکم پای کار ایستاده تا روستائیان به شهر مهاجرت ننمایند و حاشیه نشین نشوند برای انگیزه بخشی به دانش آموزان بازسازی مدرسه را در دستور کار قرار دادیم که برای بازسازی این مدرسه 36 میلیون تومان اهدا شد.

این مسئول در مورد مسکن ارزان قیمت گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در سراسر کشور احداث حدود 50 هزار مسکن و دولت نیز 150 هزار واحد را تعهد نموده است، این ستاد در استان قزوین احداث 1200 واحد را تعهد نموده است که در سایتی به مساحت 22.4 هکتار در شمال شرق مهرگان احداث خواهد شد و تا به امروز استانداری و اداره کل راه و شهرسازی همکاری خوبی با ما داشته اند.

وی استان قزوین با اعلام اینکه واحدهای مسکن ارزان قیمت به زودی کلنگ زنی خواهد شد، گفت: تجهیز کارگاه واحدهای مسکونی اجرا شده و نقشه برداری اجرا شده است و معماری آن بر اساس معماری ایرانی - اسلامی خواهد بود و کوشش می گردد واحدهایی با متراژ بیش از 80 متر بنا گردد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مطرح نمود: قیمت تمام شده واحدهای مسکونی آن معین نیست ولی به افرادی تعلق می گیرد که زمین یا امتیازی از دولت نگرفته و توان خرید مسکن نداشته باشند، البته گفتنی است که این افراد باید در سایت مسکن ملی ثبت نام نمایند.

پویش هایی برای یاری به محرومان

وی با تأکید بر اینکه محرومیت زدایی شاخه های زیادی دارد، اشاره نمود: پویش وصل احسان با هدف اهدای جهیزیه یکی از اقدامات اجرا شده در راستای محرومیت زدایی است که دهم دی ماه در قزوین برگزار خواهد شد. تا الآن 95 فقره جهیزیه اختصاص داده شده است که در فاز نخست 50 درصد آن ها به خانواده ها اهدا می گردد و هر فقره جهیزیه بالغ بر 18 میلیون تومان خواهد بود.

فرخی با اعلام اینکه در حوزه سلامت، اردوهایی برگزار و کاروان هایی به مناطق محروم اعزام می شوند، توضیح داد: در راستای پویش مشق احسان اهدای لوازم التحریر به دانش آموزان مناطق محروم را در دستور کار قرار دادیم که تا به امروز در چندین مرحله بیش از 6000 بسته توزیع شده است.

وی با اشاره به پویش چرخ احسان اضافه نمود: در این پویش اهدای ویلچر به معلولین و محرومین را در دستور کار قرار دادیم که بر اساس معلولان با ارائه اسناد پزشکی ویلچر دریافت می نمایند و بیماران نیز توسط گروه های جهادی و ائمه آدینه محلات شناسایی می شوند.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان قزوین با اشاره به پویش لیگ احسان گفت: در قالب این پویش تجهیزات ورزشی 24 قلم وسایل ورزشی اعم از میز تنیس، دروازه، توپ و تور و فوتبال دستی اهدا می گردد، به همین دلیل هفته گذشته ضمن بازسازی مدرسه شهید فهمیده در روستای چنار سفلی بوئین زهرا دو بسته ورزشی به این مدرسه اهدا شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 630

به "احداث 1200 واحد مسکونی توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث 1200 واحد مسکونی توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید