ادارات عضو کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به مسئولیت خود عمل نمی کنند

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران/لرستان شهردار خرم آباد گفت: اداراتی که عضو کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان هستند، به مسئولیت خود عمل نمی کنند.

ادارات عضو کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به مسئولیت خود عمل نمی کنند

سعید فتوحی با حضور در محل نگهداری از سگ های بلا صاحب، از نزدیک شرایط این پناهگاه را مورد بررسی قرار داد و افزود: طبق دستورالعمل کنترل جمعیت سگ های بلاصاحب که از طریق سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ابلاغ شده است، در کارگروه شهرستان کنترل جمعیت ناقل بیماری به انسان چند مدیر اجرایی شهرستان عضو هستند.

وی خاطرنشان کرد: رئیس این کارگروه فرماندار شهرستان بوده و دیگر نفرات شامل شهرداران، رئیس اداره حفاظت محیط زیست، رئیس مرکز بهداشت، رئیس دامپزشکی، بخشدار، دهیار و کننده انجمن حمایت از حیوانات است.

فتوحی افزود: متاسفانه تمام اداراتی که مرتبط با موضوع هستند، به نوعی از زیر بار مسئولیت شان شانه خالی کرده اند و همه چیز بر دوش شهرداری افتاده است.

شهردار خرم آباد شرح داد: ما در حد توان برای ساماندهی پناه گاه نگهداری از سگ های بلاصاحب اقدام کرده ایم، هر چند که می دانیم با شرایط مطلوب فاصله داریم، اما از زیر بار مسئولیت مان شانه خالی نکرده ایم.

فتوحی ادامه داد: در بحث جمع آوری، جداسازی نر و ماده و اقامتگاه، شهرداری به تنهایی بیشتر از این کاری از دستش ساخته نیست، بقیه ادارات که عضو کارگروه هستند باید پای کار آمده و به مسئولیت قانونی خود عمل کنند.

وی در پایان با اشاره به کلیپ منتشر شده از پناه گاه نگهداری از سگ های بلاصاحب متعلق به شهرداری در فضای مجازی گفت: اگر چه همنوع خواری در بیشتر گونه های حیوانی یک رفتار همیشگی نیست، اما بعضی از حیوانات گاه گداری رفتارهایی از این قبیل دارند، این رفتارها نتیجه عوامل محیطی ازدحام جمعیت و یا حتی ممکن است بر اساس غریزه بقا باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1978

به "ادارات عضو کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به مسئولیت خود عمل نمی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادارات عضو کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به مسئولیت خود عمل نمی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید