اظهارات امیرعبداللهیان در بدو ورود به باکو:ایده های متنوعی به همراه دارم

به گزارش تنها پیامک، وزیر خارجه کشورمان در بدو ورود به جمهوری آذربایجان گفت: برنامه هایی برای توسعه همکاریهای دوجانبه میان تهران و باکو داریم.

اظهارات امیرعبداللهیان در بدو ورود به باکو:ایده های متنوعی به همراه دارم

به گزارش خبرنگاران، حسین امیرعبداللهیان در ادامه با بیان این که از این پس شاهد افزایش سفر متقابل مسئولان دو کشور خواهیم بود، گفت: در این سفر ملاقاتهایی در سطح بالا با مقامات جمهوری آذربایجان خواهیم داشت و ایده های متنوعی را برای توسعه هر چه بیشتر همکاری ها به همراه دارم که در ملاقات با رئیس جمهور آذربایجان این ایده ها مطرح خواهد شد .

حسین امیرعبداللهیان در جریان سفر به آذربایجان و در بدور ورود به باکو در جمع خبرنگاران در تشریح اهداف این سفر گفت: ما امروز ملاقاتهای بسیار خوبی و سطح بالایی با مقامات آذربایجان خواهیم داشت .

وی با بیان این که در این ملاقاتها در خصوص مسائل مختلف دو جانبه، منطقه و بین المللی رایزنی می کنیم گفت: روابط دو کشور ایران و آذربایجان رو به رشد و توسعه وتحکیم است. در این سفر ایده های متنوعی برای توسعه هر چه بیشتر همکاری ها بین دو کشور به همراه دارم و در جریان ملاقات با رئیس جمهور محترم آذربایجان این ایده ها را مطرح خواهیم کرد.

این دیپلمات عالی رتبه کشورمان بعلاوه با بیان این که در سه ماه گذشته تماس های زیادی بین وزرای خارجه ایران و آذربایجان برقرار بوده است ادامه داد: وزیران امور خارجه دو کشور بعلاوه ملاقاتهایی در نیویورک و اسلام آباد با یکدیگر داشتند و بر روی چارچوب خیلی خوبی برای توسعه همه جانبه روابط توافق کردند.

امیر عبداللهیان اضافه کرد: امیدوارم درجریان سفر به آذربایجان این چارچوب در ملاقات با رئیس جمهور محترم آذربایجان نهایی گردد و پس از آن شاهد رفت و آمدهای هر چه بیشتر هیات های هر دو کشور در زمینه های مالی و بازرگانی وفرهنگی بین پایتختهای دو کشور و سایر منطقه ها خواهیم بود.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1959

به "اظهارات امیرعبداللهیان در بدو ورود به باکو:ایده های متنوعی به همراه دارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات امیرعبداللهیان در بدو ورود به باکو:ایده های متنوعی به همراه دارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید