ویزای کانادا: اعطای اجازه اقامت کانادا به مترجمان و کارکنان سفارت در افغانستان

به گزارش تنها پیامک، یک مقام مطلع در دولت کانادا روز چهارشنبه گفت که همزمان با خروج نظامیان آمریکا از خاک افغانستان پس از دو دهه حضور نظامی در این کشور، مقامات اُُتاوا در حال طراحی یک برنامه برای انتقال صدها تن از مترجمان شفاهی و کارکنان افغانی سفارتخانه این کشور در خاک افغانستان به همراه خانواده های آنان است.

ویزای کانادا: اعطای اجازه اقامت کانادا به مترجمان و کارکنان سفارت در افغانستان

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

گفتنی است که مأموریت نیروهای نظامی کانادا در افغانستان یک دهه پیش در این کشور سرانجام یافت و کانادا حدود 800 تبعه افغانستان را که به اسم مترجم شفاهی یا غیره برای دولت کانادا فعالیت می کردند، در خاک خود اسکان داد.

یکی از مقامات دولت کانادا که به علت حساسیت موضوع خواست نامش فاش نگردد، گفت که اکنون مترجمان شفاهی و کارکنان افغانی شاغل در سفارتخانه کانادا در کابل خواستار خروج از افغانستان هستند و دولت کانادا در حال آنالیز طرحی برای انتقال آنان به خاک خود به اسم مهاجر است.

در واقع، این افراد بیم آن دارند که طالبان از آنها به علت همکاری با کشورهای غربی انتقام بگیرد.

این مقام مطلع دولت کانادا گفت که این افراد شامل 45 کارمند سفارت به همراه اعضای خانواده هایشان- بالغ بر 235 فرد- و دست کم 40 مترجم شفاهی و اعضای خانواده هایشان می گردد.

این منبع مطلع بدون ارائه هرگونه جدول زمانی تعیین از قصد کانادا برای انتقال هرچه سریع تر این افراد به خاک خود اطلاع داد و گفت که احتمالاً به این افراد در بدو ورود به خاک کانادا اجازه اقامت دائم داده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1745

به "ویزای کانادا: اعطای اجازه اقامت کانادا به مترجمان و کارکنان سفارت در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای کانادا: اعطای اجازه اقامت کانادا به مترجمان و کارکنان سفارت در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید