افزایش 135 درصدی کشفیات کالای قاچاق در استان البرز

به گزارش خبرنگاران، سرهنگ محمد نادربیگی ظهر چهارشنبه در نشستی خبری از دستگیری باند سارقان خودروی پراید مدل پایین اطلاع داد و گفت: اعضای این باند شناسایی شده متهمان سابقه داری بودند که از زندان آزاد شده بودند.

افزایش 135 درصدی کشفیات کالای قاچاق در استان البرز

وی با اشاره به اینکه متهم اصلی پرونده دزدان خودروهای پراید مدل پایین ساکن کرج است، اضافه نمود: زمان دستگیری چهار خودروی مسروقی در محل کشف شد و همدستان وی نیز به دام افتادند.

دستگیری باند دزدان مغازه

رئیس پلیس آگاهی استان البرز ادامه داد: سرقت ها خودروهای مدل پایین پراید در محله های مختلف کرج از جمله مهرشهر، محمدشهر، ولد آباد، ماهدشت و فردیس اجرا شده بود و در سرقت ها قطعات را جداسازی نموده و خودروها را رها می کردند.

سرهنگ نادربیگی گفت: متهمان این پرونده تاکنون به بیش از 50 فقره سرقت خودروی پراید اعتراف نموده اند در کنار آن دو دستگاه موتورسیکلت، یک دستگاه خودروی پژو پارس و یک دستگاه رنوی سرقتی نیز از آن ها کشف شده است.

وی در بخش دیگری با اشاره به دستگیری باند دزدان مغازه به شیوه تخریب درب و اقدام به سرقت گفت: یکی از دزدان در استان اردبیل نیز اقدام به سرقت نموده و دستگیر شده بود که از طریق مکاتبات مراجع قضائی این متهم را تحویل گرفتیم، این متهم تاکنون به 35 فقره سرقت اعتراف نموده و شش نفر همدست این دزد و همچنین دو نفر خریدار اموال مسروقه در این پرونده دستگیر شدند.

شناسایی دزدان به عنف در کرج

رئیس پلیس آگاهی استان البرز ارزش اموال مسروقه این پرونده را بیش از یک میلیارد تومان برشمرد و گفت: یک خانم نیز در سرقت ها با آنها مشارکت داشت که وی نیز دستگیر شد، خودروهایی که دزدان در سرقت استفاده می کردند پژو پارس سفید، پراید هاچ بک، تیبا و پژو 405 نقره ای بوده است.

سرهنگ نادربیگی در ادامه از شناسایی باند هشت نفره سرقت خودروهای ماکسیما و زانتیا اطلاع داد و اضافه نمود: متهم اصلی پرونده سال 92 روانه زندان شده و چهار ماه پیش آزاد شده بود و این بار با همکاری همدستان خود اقدام به سرقت خودروهای زانتیا و ماکسیما نموده است.

وی با اشاره به اینکه تا کنون چهار نفر در این پرونده سرقت خوودرو دستگیر شده اند، اضافه نمود: هفت دستگاه خودرو شامل دو دستگاه خودروی زانتیا، سه دستگاه پژو پارس، دو دستگاه پژو 405 و یک دستگاه ماکسیما از آن ها کشف شده است، به 20 فقره سرقت داخل خودرو و بیش از 20 فقره سرقت منزل نیز اعتراف کردند، دو نفر مالخر توسط آن ها معرفی شدند و دو نفر نیز همدست متواری دارند که اینها هحوز دستگیر نشده اند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در ادامه گزارشات خود به شناسایی دزدان به عنف اشاره نمود و با این شرح که دو نفر با پراید هاچبک سفید اقدام به مسافرکشی می کردند و در بعد از سوار کردن مسافر یکی از آنها که در جایگاه عقب کنار مسافر می نشست با تهدید چاقو اقدام به دریافت وسائل وی می کرد.

سرهنگ نادربیگی گفت: در این پرونده یکی از دزدان که راننده خورو پراید بود دستگیر شد، دیگری متواری است، خووروی آنها نیز توقیف شده است، 9 مالباخته در این پرونده شناسایی شده است.

دستگیری سه موبایل قاپ در کرج

وی اعلام کرد: محدوده های سرقت این دزدان، میدان حصارک، پل فردیس و انبار نفت بوده است، ارزش اموال مسروقه شناسایی شده 50 میلیون تومان است.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با اشاره به شناسایی یک مالخر حرفه ای نیز گفت: از این مالخر در محلی که برای نگهداری اموال مسروقه خریداری شده داشت بالغ بر 80 دستگاه رادیو پخش، 17 دستگاه لپ تاپ، 12 دستگاه مانیتور خودرو، 22 دستگاه آمپلی فایر و 11 عدد باند خودرو کشف شد و ارزش اموال مسروقه بیش از 100 میلیون تومان برآورد شده است.

سرهنگ نادربیگی همچنین از دستگیری سه نفر موبایل قاپ اطلاع داد که محل دستگیری آنها غرب بوده است و گفت: زمان دستگیری 15 دستگاه گوشی موبایل از آنها کشف شد و آنها سرقت ها را از طریق موتورسیکلت های هوندای مشکی و قرمز رنگ انجام می دادند و به صورت گردشی سرقت می کردند.

وی گفت: این دزدان موبایل قاپ تاکنون به بیش از 40 فقره اعتراف نموده اند و از طریق گوشی های سرقتی شناساسی شده و مالباختگان مراجعه کنندگان تاکنون هشت نفر شاکی شناسایی شده اند.

افزایش 135 درصدی کشفیات کالای قاچاق در استان البرز

در ادامه گزارشات رئیس پلیس آگاهی البرز، آمار کشفیات کالاهای قاچاق در استان طی شش ماهه نخست امسال را ارائه کرد. گفت: در این زمینه نسبت به سال قبل 135 درصد افزایش کشفیات داشته ایم، به گونه ای که سال گذشته رقم کشفیات بالغ بر 198 میلیارد تومان بوده و امسال به 257 میلیارد تومان رسید.

سرهنگ نادربیگی اعلام کرد: تعداد پرونده های کالای قاچاق کشف شده با ارزش بیش از 500 میلیون تومان در سال گذشته 21 فقره و امسال 54 فقره بوده است، تعداد پرونده های با ارزش بیش از 100 میلیون تومان در سال گذشته 34 فقره و در امسال به 73 فقره رسیده است.

وی در مورد افزایش آمار کشفیات حوزه قاچاق کالاها در حوزه های مختلف شرح داد: در حوزه های اقلام ضدفرهنگی 50 درصد، مواد آرایشی و بهداشتی دو درصد، مواد محترقه 118 درصد، دارو 221 درصد، لوازم یدکی 260 درصد، لوازم خانگی 293 درصد، اجزای رایانه ای 49 درصد، خودرو 500 درصد و موتورسیکلت 39 درصد نسبت به سال قبل است.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در مورد قاچاق مکمل های ورزشی نیز گفت: در هفته جاری یک دستگاه ایسوزو در اتوبان تهران- کرج توقیف شد که حامل انواع دارو و مکمل های ورزشی از جمله مولتی ویتامین بود که ارزش اقلام و مکمل های کشف شده 17 میلیارد ریال است که فاقد اصالت بوده و ساخت کشور کانادا است، شامل 367 هزار و 560 عدد انواع دارو و مکمل های دارویی بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 11 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 607

به "افزایش 135 درصدی کشفیات کالای قاچاق در استان البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 135 درصدی کشفیات کالای قاچاق در استان البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید