افزایش 5 برابری موارد مثبت کرونا در اهواز

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران/خوزستان سرپرست مرکز بهداشت غرب اهواز از افزایش پنج برابری موارد مثبت کرونا نسبت به هفته قبل اطلاع داد.

افزایش 5 برابری موارد مثبت کرونا در اهواز

دکتر شایسته شمی پور در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به شرایط بیماری در اهواز اظهار کرد: همچنان فرایند موارد ابتلا و بستری در اهواز صعودی است به گونه ای که موارد مثبت نسبت به هفته قبل پنج برابر افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: موارد فوت نیز افزایش یافته است بنابراین این تصور که اُمیکرون مانند سرماخوردگی است و منجر به بستری و فوت نمی گردد اشتباه است و باید از عادی انگاری پرهیز و پروتکل های بهداشتی به برترین نحو رعایت گردد.

سرپرست مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: اغلب موارد بستری افرادی هستند که واکسن تزریق نکرده اند یا بیماری زمینه ای داشته اند بنابراین اگر فردی از اعضای خانواده به بیماری زمینه ای مانند دیابت مبتلا است، در خطر بیشتری قرار گرفته است.

وی اعلام کرد: تعداد مراجعه نمایندگان به مراکز منتخب غرب اهواز 50 درصد افزایش یافته است. بعلاوه تقریبا 50 درصد تست های کرونا مثبت می شوند.

شمی پور با اشاره به اندازه پوشش واکسیناسیون در غرب اهواز گفت: پوشش نوبت اول واکسیناسیون در افراد بالای 12 سال 79 درصد و نوبت دوم 66 درصد است. پوشش نوبت سوم واکسیناسیون در افراد بالای 18 سال نیز 25 درصد است.

وی گفت: زمانی به ایمنی جمعی می رسیم که اندازه پوشش واکسیناسیون بیش از 80 درصد باشد اما می بینیم حتی پوشش نوبت اول نیز به بالای 80 درصد نرسیده است.

سرپرست مرکز بهداشت غرب اهواز اضافه کرد: از مردم تقاضا می کنیم هر چه سریعتر برای دریافت واکسن اقدام نمایند. اگر بیش از 80 درصد مردم حداقل دو دوز واکسن تزریق نمایند، چرخش ویروس کمتر می گردد و در نتیجه موارد ابتلا کاهش می یابد. علاوه بر این، با پوشش خوب واکسیناسیون از جهش ویروس نیز جلوگیری می گردد.

وی با اشاره به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام کرد: متاسفانه مردم فکر می نمایند با تزریق واکسن به ایمنی کامل می رسند در حالی که دو هفته بعد از تزریق دو دوز واکسن ایمنی نسبی ایجاد می گردد. واکسن کاملا از ابتلا به بیماری پیشگیری نمی نماید بلکه از مرگ و شدت بیماری جلوگیری می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2068

به "افزایش 5 برابری موارد مثبت کرونا در اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 5 برابری موارد مثبت کرونا در اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید