افشاگری نبیل از برادر رهبر طالبان از زندگی اشرافی او در قطر و کشتن نوزادان به بهانه جاسوسی!

به گزارش تنها پیامک، ایسنا نوشت: رحمت الله نبیل، رئیس سابق ریاست امنیت ملی افغانستان یکبار دیگر بر ادعاهایش در خصوص زندگی مجلل ملا عبدالمنان، برادر ملا عمر، رهبر پیشین طالبان در قطر و حقوق پنجاه هزار ریالی (پول قطر) او تاکید نمود.

افشاگری نبیل از برادر رهبر طالبان از زندگی اشرافی او در قطر و کشتن نوزادان به بهانه جاسوسی!

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

رحمت الله نبیل شنبه 23 مه 2020 در صفحه رسمی فیسبو کش ادعا نموده بود که ملامنان برادر ملا عمر رهبر پیشین طالبان است و ماهانه پنجاه هزار (ریال قطری) دریافت می نماید و در یک ویلای گران قیمت با خانواده اش در منطقه به نام رایان در قطر زندگی دارد.

پس نشر این خبر از سوی العربیه در شبکه های اجتماعی، صفحه ای به اسم شوون افغانی که به گفته نبیل صفحه طالبان است، این ادعاهای رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان را رد کرد، مدتی پس از آن، نبیل در صفحه رسمی فیسبوکش نوشت: من از این جواب طالبان متعجب نشدم، چون آنها به خاطر مشروعیت بخشیدن به جنگ ناروای شان زیر نام جهاد، اطفال یکروزه را در آغوش مادرشان به نام جاسوسان-آمریکا با شلیک مرمی، انفجار و انتحار می کشند. من پنج سال پیش، از ریاست عمومی امنیت استعفا دادم و همیشه به حیث یک افغان پهلوی مردمم ایستاده ام. گذشته ازین، می خواهم خیلی صریح و روشن به طالبان در سه مورد چلنج دهم.

نبیل در ادامه نوشت: من با 100 درصد یقین می گویم و آن را ثابت ساختم که ملامنان برادر ملاعمر رهبر متوفی طالبان است و ماهانه به همین مقدار پول از آدرس آمریکا به دست می آورد. اگر طالبان این ادعایم را رد می کنند، بیایند ثابت بسازند.

رئیس سابق ریاست امنیت ملی افغانستان نوشت: العربیه می تواند به وسیله منابع و همکاران شان در خصوص صحت و ثقم همین ادعا با طالبان در قطر، کویته و پیشاور تماس بگیرند. اگر من نادرست ثابت شدم (که من حیث یک افغان وطندوست به خود باور دارم) من از طالبان معذرت خواهم خواست. اگر درستی ادعایم ثابت شد، در آنصورت طالبان باید از مردم افغانستان معذرت بخواهند.

به گزارش العربیه، قابل ذکر است که صفحه ای توییتری که این ادعاها را رد کرد،ادعا نموده که رحمت الله نبیل، جاسوس آمریکا است اما نبیل این ادعاها را رد نموده و گفت،طالبان در قطر همیشه با آمریکایی ها دیدار نموده و ار آنها پول بدست می آورند.

او فزود: به من اتهام جاسوس آمریکا بودن را می زنند، باید این ادعای بی اساس شان را ثابت کنند و اگرنتوانستند باز هم باید معذرت بخواهند. طالبان در پایگاه نظامی آمریکا در قطر به گونه دوامدار حضور به هم می رسانند و با آنها دیدار می کنند و از آنها پول به دست می اورند، از داشتن روابط شان با سازمان های استخباراتی خارجی افتخار می کنند.

او تاکید نمود: مردم دنیا و افغانستان به درستی می دانند که کی ها جاسوس و کی ها برای منافع دیگران من حیث گروه نیابتی می جنگند؟! خدایا تو گمراهان را راهنمایی بفرما.

قبل از این نیز در سپتامبر 2019 صدیق صدیقی، سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان در یک نشست خبری، حضور رهبران طالبان در قطر را ماه عسل عنوان نموده و گفته بود، این فرایند باید ختم گردد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 934

به "افشاگری نبیل از برادر رهبر طالبان از زندگی اشرافی او در قطر و کشتن نوزادان به بهانه جاسوسی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری نبیل از برادر رهبر طالبان از زندگی اشرافی او در قطر و کشتن نوزادان به بهانه جاسوسی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید