المعلم: حمله ترکیه فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه را به صورت جدی تهدید می نماید

به گزارش تنها پیامک، وزیر خارجه سوریه در دیدار با فرستاده سازمان ملل متحد، تأکید کرد که حمله نظامی ترکیه به سوریه تهدیدی جدی علیه فعالیت کمیته قانون اساسی است.

المعلم: حمله ترکیه فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه را به صورت جدی تهدید می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سانا، ولید المعلم وزیر خارجه سوریه، امروز- چهارشنبه- از گیر پدرسن فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه و هیئت همراهش در دمشق استقبال و با او درباره تحولات بحران سوریه از جمله مقدمات اولین نشست کمیته قانون اساسی که اواخر اکتبر در ژنو برگزار می گردد، گفت وگو کرد.

المعلم و پدرسون در این دیدار بر اهمیت هماهنگی برای موفقیت فعالیت کمیته تدوین قانون اساسی و از میان بردن تمامی موانع تأکید کردند.

طرفین همچنین تأکید کردند که سوری ها باید خودشان و بدون مداخله، فعالیت های کمیته قانون اساسی را رهبری نمایند.

گفت وگو درباره تحولات اخیر در شمال شرق سوریه و پیامدهای احتمالی آن برای فعالیت کمیته قانون اساسی و روند سیاسی از محورهای دیدار ولید المعلم و پدرسون بود.

وزیر خارجه سوریه با اشاره به عزم ارتش این کشور برای مقابله با گروه های تروریستی و نیروهای متجاوز، گفت: حفاظت از جان مردم مأموریت دولت و ارتش سوریه است. اقدامات متجاوزانه نظام رجب طیب اردوغان(رئیس جمهوری ترکیه) به وضوح نشان می دهد که ترکیه به خاک سوریه چشم طمع دارد. چنین اقدام تجاوزکارانه ای را با هیچ بهانه ای نمی توان توجیه کرد. این تجاوزات فعالیت کمیته قانون اساسی و روند سیاسی را به صورت جدی تهدید و عمر بحران را طولانی می نماید.

المعلم بر حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و مصمم بودن ارتش این کشور برای مقابله با تجاوز ترکیه با تمامی ابزارهای قانونی تأکید کرد.

پدرسن نیز گزارشی درباره نتایج تماس ها و دیدارهای اخیرش درخصوص کمیته قانون اساسی ارائه کرد و گفت که سازمان ملل و دبیرکل آن نگران تحولات خطرناک در شمال شرقی سوریه و پیامدهای انسانی آن هستند.

این مقام سازمان ملل همچنین توقف فوری اقدامات خصمانه و فعالیت هایی را خواهان شد که جان غیرنظامیان را به خطر انداخته و موجب نقض حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه می گردد و ثبات سیاسی این کشور را برهم می زند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 457

به "المعلم: حمله ترکیه فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه را به صورت جدی تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المعلم: حمله ترکیه فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه را به صورت جدی تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید