امارات به آمریکا اجازه احداث پایگاه نظامی در سقطری را می دهد

به گزارش تنها پیامک به نقل از اسپوتنیک، مختار الرحبی، مشاور وزیر اطلاع رسانی یمن اظهار داشت: امارات متحده عربی جزیره سقطری یمن را بطور کامل اشغال نموده است. ابوظبی به دنبال جدا کردن کامل این جزیره از یمن است و قصد ساخت پایگاه نظامی در این جزیره در آینده را به بهانه حمایتش از ترکیه و قطر دارد.

امارات به آمریکا اجازه احداث پایگاه نظامی در سقطری را می دهد

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

وی اضافه کرد: امارات به دنبال کنترل کامل حریم هوایی و دریایی سقطری است و همچنین امارات کوشش می نماید منابع طبیعی آن را به دست درآورده و گیاهان، مواد معدنی و سنگ های نادر آن را به ابوظبی منتقل کند.

تا به امروز مقامات ابوظبی در این مورد اظهارنظری ننموده اند.

الرحبی با اشاره به سناریوهای پس از اشغال سقطری تاکید نمود: امارات نهادها و دستگاه هایی ایجاد نموده است که تحت نظارت مستقیم ابوظبی باشد. امارات به آمریکا اجازه تاسیس پایگاه نظامی در جزیره سقطری را می دهد تا حمایت واشنگتن را برای ضمیمه کردن این جزیره به امارات به دست آورد و در حال حاضر تمام توان خود را به کار گرفته است.

لازم به ذکر است که نیروهای شورای انتقالی جنوب مورد حمایت امارات، در 19 ماه جاری میلادی تمام ساختمان های دولتی در شهر حدیبو، مرکز جزیره سقطرا یمن را اشغال نموده و پرچم امارات متحده عربی را در دفتر استانداری این جزیره نصب کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 988

به "امارات به آمریکا اجازه احداث پایگاه نظامی در سقطری را می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات به آمریکا اجازه احداث پایگاه نظامی در سقطری را می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید