امضای توافق خروج نیرو های سازمان پیمان امنیت جمعی از قزاقستان

به گزارش تنها پیامک، خبرگزاری خبرنگاران- وزیران دفاع کشور های عضو سازمان پیمان امنیت جمعی توافق نامه خروج نیرو های این سازمان از قزاقستان و بازگشت به کشور های خود را امضا کردند.

امضای توافق خروج نیرو های سازمان پیمان امنیت جمعی از قزاقستان

به گزارش خبرنگاران، وزیران دفاع کشور های عضو سازمان پیمان امنیت جمعی امروز توافق نامه خروج نیرو های این سازمان از قزاقستان و بازگشت به کشور های خود را امضا کردند.

وزارت دفاع ارمنستان گفت، در نشست مجازی وزیران دفاع کشور های عضو سازمان پیمان امنیت جمعی که ریاست آن را سورن پاپیکیان وزیر دفاع ارمنستان بر عهده داشت طرفین نتایج حضور نیروهایشان در قزاقستان و توسعه مکانیسم واکنش سریع نیرو های سازمان پیمان امنیت جمعی به منظور حفظ ثبات منطقه و مقابله با تهدیدات امنیتی آن را بررسی کردند.

پس از خاتمه موفقیت آمیز ماموریت اصلی نیرو های صلحبان سازمان پیمان امنیت جمعی در قزاقستان، قاسم جومارت توقایف رئیس جمهوری این کشور روز سه شنبه گذشته از خروج صلح بانان از قزاقستان خبر داد.

وی با اعلام اینکه ماموریت این صلحبابان با موفقیت به خاتمه رسیده است خاطرنشان کرد، خروج صلح بانان سازمان پیمان امنیت جمعی از 2 روز آینده (13 ژانویه) آغاز و طی 10 روز انجام خواهد شد.

اعتراضات در چندین شهر قزاقستان از یکشنبه هفته گذشته (2 ژانویه) آغاز شد و چند روز بعد به شورش های دسته جمعی تبدیل شد. پس از شدت گرفتن ناآرامی ها توقایف روز چهارشنبه به صورت قانونی از سازمان پیمان امنیت جمعی که کشورش عضو آن است درخواست کمک کرد و در نتیجه این درخواست نیز نیرو های حافظ صلح شامل ارمنستان، روسیه، بلاروس، تاجیکستان و قرقیزستان به قزاقستان اعزام شدند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2246

به "امضای توافق خروج نیرو های سازمان پیمان امنیت جمعی از قزاقستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای توافق خروج نیرو های سازمان پیمان امنیت جمعی از قزاقستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید