امهال مجدد بدهی تولیدکنندگان به بانک ها

به گزارش تنها پیامک، رئیس کل بانک مرکزی از تمدید مهلت استفاده از شرایط ویژه امهال بدهی واحدهای تولیدی به بانک ها تا خاتمه شهریور 1400 اطلاع داد.

امهال مجدد بدهی تولیدکنندگان به بانک ها

به گزارش خبرنگاران، عبدالناصر همتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود اظهار داشت: مهلت استفاده از شرایط ویژه امهال بدهی واحدهای تولیدی به بانک ها تا خاتمه شهریور 1400 تمدید شد.

او اضافه کرد: به تقاضای بعضی از واحدهای تولیدی که دارای مطالبات معوق هستند و از آنجا که بعضی از واحدهای تولیدی نتوانسته بودند در فرصت معین شده از شرایط ویژه تمدید بدهی خود بهره مند بشوند، شورای پول واعتبار در جلسه عصر امروز خود مهلت استفاده از این فرصت امهال بدهی را تا خاتمه شهریور ماه 1400 تمدید کرد.

همتی گفت: بر اساس مصوبه، بانک ها و موسسات اعتباری موظف هستند مطالبات واحدهای تولیدی که تمام یا بخشی از آن غیر جاری شده است را به درخواست آنها برای یکبار و حداکثر به مدت 5 سال با اخذ 7.5 درصد از میزان بدهی و با تنفس 6 ماهه امهال نمایند.

رئیس کل بانک مرکزی در خاتمه اضافه کرد: سازوکار اجرایی این اقدام در چارچوب روش های امهال بانک ها و موسسات اعتباری است که در شهریور ماه سال گذشته به شبکه بانکی ابلاغ شد و از ابتدای سال جاری، لازم الاجرا شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1512

به "امهال مجدد بدهی تولیدکنندگان به بانک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امهال مجدد بدهی تولیدکنندگان به بانک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید