انتقام اسیدی از شوهرعمه پیر!

به گزارش تنها پیامک، عاملان اسیدپاشی خیابان کارون دستگیر شدند. این دختر و پسر جوان چندی پیش در پی حمله اسیدی به سروصورت مردی شصت ساله او را مجروح کردند. آن ها در بازپرسی ها ضمن اعتراف به جرم شان به پلیس گفتند که برای تنبیه و انتقام دست به این کار زدند و اصلا فکر نمی کردند که آسیب جدی به پیرمرد وارد گردد. دختر جوان اسیدپاش با قربانی این حادثه نسبت خویشاوندی دارد. ظاهرا اذیت و آزار های این مرد مسن باعث شده تا او تصمیم به چنین کاری بگیرد. با وجود اعتراف هر دو متهم این حادثه بازپرس جنایی پایتخت به تحقیقات ابتدایی در مورد این پرونده خاتمه داد و با صدور کیفرخواست ادامه رسیدگی قضائی به این حادثه را به دادگاه کیفری تهران محول کرد.

انتقام اسیدی از شوهرعمه پیر!

صبح روز بیست وششم خرداد اهالی خیابان کارون صدای ناله های مردی را شنیدند که از آن ها یاری می خواست. او فریاد سوختم سوختم سر داده بود و شواهد نشان می دهد که قربانی یک اسیدپاشی بیرحمانه شده است. نیرو های اورژانس بلافاصله این مرد لاغراندام را به بیمارستان منتقل کردند. این مرد چند روز پس از حادثه، وقتی که حالش کمی بهتر شد، علیه افراد ناشناسی که به او حمله نموده بودند، شکایت کرد.

او در اظهاراتش به مأموران گفت: ساعت 6 صبح زنگ خانه به صدا درآمد، آیفون را برداشتم، اما کسی پشت در نبود. بعد از چند دقیقه لباس هایم را پوشیدم و از خانه خارج شدم تا به محل کار بروم.

این پیرمرد سال هاست که در ساختمان های عظیم شمال شهر سرایداری می نماید و آن روز هم بعد از آن زنگ مشکوک راهی شد. اما هنوز چند قدمی از خانه دور نشده بود که یک موتور با سرعت به طرف او آمد: یک پسر با اندامی متوسط با کلاه و لباس سیاه به سرعت به من نزدیک می شد، در حالی که یک زن هم ترک او نشسته بود. آن زن به صورتش ماسک داشت، همین که به اندازه کافی به من نزدیک شد، دبه سفیدرنگی را بالا آورد انگار که بخواهد چیزی روی من بریزد، آن دبه را به طرف من گرفت. به دنبال اظهارات این مرد و ثبت شکایت او، پرونده به دستور بازپرس قضائی در اختیار اداره شانزدهم آگاهی نهاده شد. پلیس در همان تحقیقات ابتدایی متوجه می گردد که قربانی از سال های دور با همسرش اختلاف دارد و آن ها با اینکه طلاق نگرفته اند، دور از هم زندگی می نمایند.

درواقع اظهارات خود قربانی سرنخ اصلی را به دست مأموران داد: من و همسرم از همان ابتدا با هم اختلاف داشتیم. حتی فرزنددارشدن مان هم یاریی به بهبود روابط نکرد. قرار بود از هم جدا شویم، اما من او را دوست داشتم بعد هم توافق کردیم که مدتی را دور از هم زندگی کنیم.

همزمان با بازبینی دوربین های نزدیک محل حادثه شماره پلاک موتور عاملان اسیدپاشی شناسایی و چند روز بعد هم مالک موتور دستگیر شد. او در همان مراحل ابتدایی بازپرسی به جرمش اعتراف کرد و به مأموران گفت تا چند دقیقه قبل از حادثه روحش هم خبر نداشته که دختر مورد علاقه اش قرار است چه بلایی بر سر شوهرعمه اش بیاورد: مینا از اختلاف آن ها برای من گفته بود. حتی چندباری هم از من خواست تا آن پیرمرد را بترسانم، اما من زیر بار نرفتم تا اینکه روز قبل از حادثه تلفنی از من خواست برای چاه خانه شان اسید بگیرم. من نمی دانستم که چه فکری در سر دارد.

این پسر جوان که به گفته خودش بیش از سه سال است با مینا آشنا شده، مدعی است، صبح روز حادثه و در نزدیکی خانه آن پیرمرد تازه متوجه ماجرا می گردد، اما دیگر کاری از دستش برنمی آمد. پلیس در مرحله بعدی سراغ مینا رفت و او را بازداشت کرد.

این دختر جوان هم مانند دوستش خیلی زود به جرمش اقرار کرد و به مأموران گفت که برای اینکه انتقام عمه اش را بگیرد دست به این کار زده: چند هفته قبل عمه ام همه سیر تا پیاز زندگی اش را برایم گفت. زن بیچاره از دست شوهرش یک روز خوش نداشت؛ مدام کتک و دعوا و زد و خورد. همه فامیل می دانستند که رابطه آن ها شکراب است، اما تصور نمی کردم تا این حد آدم بدی باشد. وقتی آن حرف ها را از عمه ام شنیدم، تصمیم گرفتم شوهرش را تنبیه کنم.

البته از اظهارات این دختر جوان تعیین شد که دوستش از همان ابتدا در جریان ماجرا بوده و حتی اسیدپاشی پیشنهاد او بوده است: من چند سال است که با مراد دوست هستم، وقتی ماجرا را برایش تعریف کردم، گفت باید او را تنبیه کنیم تا دیگر عمه ام را آزار ندهد. البته این دختر در خلال صحبت هایش خطاب به بازپرس پرونده گفت که او اسید را روی سر و صورت پیرمرد ریخته و از این کارش هم ابراز پشیمانی کرد. بازپرس پرونده پس از شنیدن اظهارات هر دو متهم، برای دختر به جرم مباشرت در اسیدپاشی و برای پسر موتورسوار هم به عنوان معاونت در این جرم کیفرخواست صادر کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1170

به "انتقام اسیدی از شوهرعمه پیر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقام اسیدی از شوهرعمه پیر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید