اولین مصاحبه بایدن در کاخ سفید

به گزارش تنها پیامک، رئیس جمهوری آمریکا و همسرش در اولین مصاحبه بعد از ورود به کاخ سفید در رابطه با ازدواجشان، خانواده و چالش های پیش رو صحبت کردند.

اولین مصاحبه بایدن در کاخ سفید

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از روز سوگند ده ها دستور اجرایی مرتبط با پاندمی کرونا تا بحران اقلیمی را به امضا رسانده و از زمان ورود به کاخ سفید بر ضرورت انجام تمام برنامه هایش تاکید نموده است.

بایدن در شروع گفت وگو با مجله پیپل پرسید: چقدر زمان می برد؟ باید به کاخ سفید برگردم. رئیس جمهوری آمریکا این طور ادامه داد: ما مشکلاتی داریم اما همچنین فرصت های بیشماری در اختیار ماست.

جیل بایدن، بانوی اول آمریکا هم که مدرس دانشگاه است و اولین همسر رئیس جمهوری در تاریخ مدرن آمریکاست که شغل جداگانه ای دارد، گفت: این شور و اشتیاق من است، این زندگی من است.

بایدن ها در ادامه از نخستین روزهای جادویی خودشان در کاخ سفید و معجزه ازدواج 43 ساله خودشان که در پستی ها و بلندی ها تا رسیدن به اینجا قوی تر شده است، صحبت کردند. جیل بایدن گفت: گاهی اوقات شما در نقاط شکستگی قوی تر می شوید. این همان چیزی است که ما سعی می کنیم به آن برسیم.

جو بایدن درباره حس و حال کاخ سفید و اینکه آیا شبیه به خانه اوست، گفت: این سورآل... اما راحت است. ما هشت سال اینجا حضور داشته ایم، البته نه در این قسمت از اقامتگاه. کارکنان اینجا فوق العاده هستند و سعی مینمایند تا اینجا حس و حال خانه ما را داشته باشد. اطرافمان پر از کتابها، عکس های خانوادگی و بعضی از وسایل خانه خودمان است.

بایدن همچنین درباره روز تحلیف و نصب هزاران پرچم به یاد کسانی که نمی توانستند بابت پاندمی کرونا در آن روز حضور داشته باشند، گفت: شاید این در بلندمدت یکی از مهمترین مراسم های شروع به کار باشد؛ نه به این دلیل که من سوگند یاد می کردم، بلکه به خاطر وضعیتی که کشورمان دارد، از کووید و بیکاری تا نابرابری نژادی. ما می خواستیم اطمینان حاصل کنیم که هرچه بیشتر آمریکایی ها می توانند شرکت نمایند و معلوم شد میلیون ها نفر آن را تماشا نموده اند. اکنون به عنوان یک کشور از چنین فرصت باورنکردنی برخوردار هستیم. نه به خاطر من بلکه به این دلیل که مردم آمریکا به نوعی پرده ها را کنار زده اند و آنها فهمیدند که ما با مشکلاتی روبرو هستیم، اما همچنین فرصت های زیادی داریم.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین درباره همسر و ازدواجش گفت: او ستونی محکم است. همه میگویند ازدواج 50-50 است. خب گاهی اوقات 70-30 میشود. شکر خدا هر موقع من پایین هستم، او قدم جلو میگذارد و هر موقع او پایین تر است، من میتوانم جلو بروم. ما واقعا حامی یکدیگر هستیم. خوشحالم که او شغلی دارد. خیلی مهم است که او یک مدرس است. مهم است که او چیزهایی دارد که برایشان اهمیت قائل است، استقلال او. و اینکه ما رویاهای مشترکی داریم. جیل در مرحله حساسی وارد زندگی من شد و همچون چسبی آن را متصل نگه داشت.

بایدن در پاسخ به اینکه سال آینده کشورش در چه مرحله ای خواهد بود، گفت: امیدوارم که اساساً به حالت عادی برگشته باشیم زیرا مربوط به کووید است و این کار سخت خواهد بود زیرا آنها پیش بینی می نمایند 100 هزار تا 150 هزار تن دیگر کشته شوند، مگر اینکه اقدامات احتیاطی را حتی با واکسن انجام دهیم. امیدوارم که ما واقعاً به سمت ایجاد عدالت برای همه مردم حرکت کنیم... جایی که آنها می توانند مشاغل مناسب و فرصت های مناسبی داشته باشند، اقتصاد در حال رشد است و مردم تا حدی به خوش بینی بازگشتند.

، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1499

به "اولین مصاحبه بایدن در کاخ سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین مصاحبه بایدن در کاخ سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید