اگر سفر ضروری داشتیم چه نکات بهداشتی را رعایت کنیم تا کرونا نگیریم؟

به گزارش تنها پیامک، در هنگام شیوع ویروس کرونا اگر بنا بر هر دلیلی نتوانستید سفر خود را لغو کنید برای جلوگیری از مبتلا شدن به این ویروس احتیاج به رعایت بعضی نکات بهداشتی دارید.

اگر سفر ضروری داشتیم چه نکات بهداشتی را رعایت کنیم تا کرونا نگیریم؟

بهترین تجربه سفر را با bestcanadatours.com تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای مسافرتی بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

سفر نکردن و ماندن در خانه یکی از راه های متوقف کردن انتقال زنجیره ای ویروس کرونا در این روزها است؛ اما اگر فردی بنا به هر دلیلی مجبور به سفر شد چه نکاتی را باید رعایت کند؟

یکی از جدی ترین توصیه هایی که این روزها همه ما باید جدی بگیریم این است که تا جای ممکن از سفرهای بین شهری و درون شهری غیرضروری بپرهیزیم.

سازمان دنیای بهداشت نیز بارها نسبت به این موضوع یعنی سفر نکردن هشدار داده است. به طور کلی عدم حضور در اماکن پرجمعیت خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش می دهد و به عبارتی زنجیره انتقال آن را قطع می نماید.

اغلب کشورهای دنیا نیز با تعطیل کردن مدارس، ادارات و همچنین بستن مرزهای زمینی و هوایی اقدام به مقابله با بیماری کووید 19 نموده اند؛ بنابراین اگر مسافرت شما لازم است و نمی توانید آن را لغو کنید، باید برای پیشگیری از آلوده شدن به ویروس کرونا یا در صورت مشکوک بودن به این ویروس برای پیشگیری از انتقال این ویروس به سایر افراد نکات بهداشتی را رعایت کنید.

رعایت فاصله با افراد مشکوک به کرونا

از تماس مستقیم با افراد دارای تب و سرفه خودداری کنید و به طور مرتب دست های خود را با محلول ضدعفونی نماینده یا الکل ضدعفونی کنید.

هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان خود را بپوشانید

حتما همراه خود دستمال کاغذی تمیز داشته باشید، در صورت سرفه و عطسه حتما از دستمال کاغذی بهره ببرید و آن را در یک نایلون پلاستیکی و یا محفظه در دار بیاندازید.

اگر ناگهانی سرفه برایتان پیش آمد و دستمال کاغذی در دسترس نداشتید، بلافاصله آرنج خود را جلوی دهان و بینی خود گرفته و در بین فاصله باز و ساعد دست خود عطسه کنید.

ماسک آلوده را دور بیاندازید

در صورت استفاده از ماسک اطمینان داشته باشید که دهان و بینی شما را بپوشاند، در صورت آلوده شدن ماسک به ترشحات عطسه و سرفه ماسک آلوده را در کیسه یا سطل زباله دردار انداخته و در آن را گره بزنید و دستان خود را آب و صابون بشویید یا با الکل ضدعفونی کنید.

از غذاهای خام استفاده نکنید

در طول مسافرت حتما از غذاهای پخته بهره ببرید؛ در حین سفر و داشتن علائم تب و سرفه حتما خدمه هواپیما، قطار یا اتوبوس را آگاه کنید.

از تماس با وسایل اماکن عمومی خودداری کنید

در حین مسافرت از لمس میله های اتوبوس و جایگاه ها چه در اتوبوس و چه در هواپیما خودداری کنید.

در طول مسافرت از تماس نزدیک با حیوانات خودداری کنید، تا حد ممکن است پذیرایی های هواپیما و اتوبوس استفاده نکنید، برای خود بطری آب اختصاصی در کیف داشته باشید.

سیگار منبع آلودگی است

استفاده از سیگار خود یک عامل آلوده نماینده خواهد بود؛ حتما دستکش به دست کنید، زیرا کارت پرواز و بلیت اتوبوس می تواند آلوده به ویروس باشد.

به صورت خود دست نزنید

در حین مسافرت به صورت خود به خصوص بینی، چشم و دهان دست نزنید.

حواستان به کارت های عابر باشد

کارت عابر بانکی را که استفاده نمودید در یک دستمال کاغذی بپیچید و سپس در جیبتان بگذارید تا در اولین فرصت آن را ضدعفونی نمایید.

برای پرداخت وجه در طول سفر از دریافت نماینده وجه بخواهید اجازه دهد خودتان کارت را در دستگاه کارت خوان بکشید و خود دریافت نماینده وجه نیز خودشان مبلغ و رمز کارت وارد نمایند.

اگر تب و سرفه دارید، سفر نکنید

در صورت داشتن تب و سرفه مطلقا مسافرت نکنید، در صورت داشتن تب، سرفه و تنگی نفس حتما با پزشک و یا مراکز بهداشتی و یا درمانی تماس گرفته و آن ها در جریان مسافرت قبلی خود بگذارید.

منبع: مشرق

منبع: چمدان
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 904

به "اگر سفر ضروری داشتیم چه نکات بهداشتی را رعایت کنیم تا کرونا نگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر سفر ضروری داشتیم چه نکات بهداشتی را رعایت کنیم تا کرونا نگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید