با حضور وزیر صمت؛ شروع عملیات اجرایی 2 طرح صنعتی در شهرستان خرامه

به گزارش تنها پیامک، عملیات اجرایی 2 طرح صنعتی امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرستان خرامه استان فارس شروع شد.

با حضور وزیر صمت؛ شروع عملیات اجرایی 2 طرح صنعتی در شهرستان خرامه

به گزارش خبرنگار از ،عملیات اجرایی 2 طرح صنعتی امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولان استانی در شهرستان خرامه استان فارس شروع شد.

کارخانه گسترش کاغذ سبز خرامه فراوری کننده کاغذ از کربنات کلسیم با ظرفیت 20 هزار تن در سال، اعتبار یک هزار و 500 میلیارد ریال در زمینی به وسعت 38 هزار متر مربع درشهرک صنعتی شهرستان خرامه اجراشد.

این کارخانه در سال 1399 به مرحله بهره برداری می رسد و با اتمام پروژه برای 200 نفر اشتغالزایی ایجاد می گردد.

شرکت مجتمع صنعتی ومعدنی گهر فرزانگان خرامه دیگر طرحی است که توسط رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن وتجارت وهمراهان کلنگ زنی وعملیات اجرایی آن شروع شد.

این طرح فراوری کننده گندله آهن به ظرفیت سالیانه دو میلیون و 500 هزار تن است که با سرمایه گذاری 15 هزار و 400 میلیارد ریال واشتغالزایی 430 نفر در شهرستان خرامه ایجاد خواهد شد.

گُندله، گلوله های فراوری شده از نرمه سنگ آهن و سایر مواد افزودنی که نخست خام و سپس پخته شده و سخت می گردد و برای احیا به روش سنتی فراوری آهن در کوره بلند یا روش های متعدد احیای مستقیم به کار می رود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه، به شهرستان کوار سفر کرد و ضمن بازدید از شرکت ذوب آهن پاسارگاد، روند اجرای طرح توسعه (فاز دوم) این مجموعه را از نزدیک مورد ارزیابی قرار داد.

فاز دوم پروژه شرکت ذوب آهن پاسارگادبا ظرفیت سالیانه 2.4 میلیون تن کنسانتره آهن،2.4 میلیون تن گندله و 1.8 میلیون تن آهن اسفنجی با میزان سرمایه گذاری بیش از 31 هزار میلیارد ریال واشتغال 820 نفر در زمینی به مساحت 3 میلیون متر مربع در حال احداث است.

محصولات فراوریی این مجموعه در احیای مستقیم وفراوری انواع شمش فولادی کاربرد دارد. همچنین آهن اسفنجی بصورت داغ (600 درجه سانتیگراد) در کوره ذوب تزریق می گردد، که این امر باعث کاهش مصرف انرژی وافزایش راندمان فراوری است.

طرح توسعه پروژه شرکت ذوب آهن پاسارگاد تاکنون در آهن اسفنجی 78 درصد و گندله وکنسانتره 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که آهن اسفنجی نیمه اول 1398، گندله و کنسانتره نیمه اول 1399 به مرحله بهره برداری می رسد.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 134

به "با حضور وزیر صمت؛ شروع عملیات اجرایی 2 طرح صنعتی در شهرستان خرامه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با حضور وزیر صمت؛ شروع عملیات اجرایی 2 طرح صنعتی در شهرستان خرامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید