بحرین از برنامه شبکه الجزیره قطر رسما شکایت کرد

به گزارش تنها پیامک، وزارت خارجه بحرین در پی انتشار برنامه ای از شبکه الجزیره قطر با موضوع کتابی درباره اتفاقات اتفاق افتاده در زندان مرکزی بحرین، یادداشت اعتراضی را برای همتای قطری خود ارسال کرد.

بحرین از برنامه شبکه الجزیره قطر رسما شکایت کرد

همراه ما باشید و با تور قطر ارزان از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، وزارت خارجه بحرین خاطرنشان کرد که با ارسال یادداشت اعتراضی برای همتای قطری خود به شدت محتوای برنامه خارج از متن را که شبکه الجزیره قطر در تاریخ هفتم مارس جاری پخش نموده، محکوم کرد.

در این قسمت از برنامه خارج از متن به کتابی با عنوان بازدم درباره شکنجه شدن زندانیان مخالف بحرین در زندان مرکزی این کشور در سال 2015 است، پرداخته شد.

منامه در این یادداشت اعترض آمیز، اطلاعات داده شده در کتاب و ادعاهای مطرح شده در آن را دروغین و نادرست دانست و تاکید نمود که این ادعاها از سوی بعضی تحریک کنندگان مزدور علیه بحرین ساخته می شوند.

در برنامه شبکه الجزیره به این نکته پرداخته شد که نادر متروک، نویسنده کتاب تاکید دارد که کتابش را بر اساس شهادت های واقعی و گزارش های حقیقی از ماجرا، مرحله انتفاضه در داخل زندان بحرین و اتفاقات مربوط به آن را مستندسازی نموده است.

همچنین علی مشیمع، از دیگر محققان و گردآورندگان این کتاب تاکید نمود، کتاب تمامی اتفاقات اتفاق افتاده برای زندانی ها از جمله شکنجه ها را نقل می نماید و شاهدان عینی ماجرا تاکید دارند که نیروهای امنیتی بحرین برای خاموش کردن آشوب از فاصله های نزدیک گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی شلیک کردند.

همچنین طبق بیانیه وزارت خارجه بحرین، در این یادداشت اعتراضی، ضمن اشاره به نارضایتی دولت و مردم بحرین از بدرفتاری با ماهیگیران این کشور که توسط نیروهای گارد ساحلی قطر بازداشت شده بودند، تاکید شد: این موضعگیری ها و اقدامات قطر غیر قابل پذیرش هستند زیرا با اصول حسن همجواری تناقض داشته و در تعرض با بیانیه نشست العلا هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1554

به "بحرین از برنامه شبکه الجزیره قطر رسما شکایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحرین از برنامه شبکه الجزیره قطر رسما شکایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید