بدهی خارجی قرقیزستان کاهش یافت

به گزارش تنها پیامک، وزارت دارایی قرقیزستان از پرداخت 77 میلیون دلار از بدهی های خارجی این کشور خبر داد.

بدهی خارجی قرقیزستان کاهش یافت

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در بیشکک، وزارت دارایی قرقیزستان از پرداخت 77 میلیون دلار به عنوان بدهی خارجی در ماه ژانویه تا نوامبر سال 2021 اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، بدهی خارجی قرقیزستان از 4 میلیارد و 221 میلیون دلار در ژانویه سال گذشته، پس از گذشت 11 ماه، به 4 میلیارد و 144 میلیون دلار کاهش یافته است.

شایان ذکر است که بزرگترین بدهی قرقیزستان به کشور همسایه چین است و به گفته مقامات قرقیزستان، این بدهی ها در آینده بنابر هزینه اقتصادیات دهندگان داخلی پرداخت خواهد شد.

بر اساس مطالعه دفتر ملی تحقیقات اقتصادی ایالات متحده، قرقیزستان در سال 2019 از نظر سهم بدهی خارجی به چین از تولید ناخالص داخلی، رتبه پنجم را در جهان کسب کرد.

همچنین سادیر جباراف رئیس جمهور کشور گفت که در سال آینده افزایش بودجه در برنامه واقع شده است و بودجه دولت به 30 میلیارد صوم (350 میلیون دلار) افزایش خواهد یافت.

به گفته وی، دیجیتالی کردن، اقتصادیه سازی، شفافیت و نظارت بر سازمان اقتصادیاتی تشدید شده و در سال 2021 رشد پویایی درآمدهای اقتصادیاتی را به همراه داشته است. در این راستا بودجه سال گذشته به 311 میلیارد صوم رسیده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2150

به "بدهی خارجی قرقیزستان کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدهی خارجی قرقیزستان کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید