برنده شیرطلای ونیز از سینما و سیاست گفت، یک باغ وحش دوست داشتنی

به گزارش تنها پیامک به نقل از هالیوود ریپورتر، کراننبرگ که طی این سال ها با فیلم هایش به ذهن بشر نفوذ نموده و به کاوش در خصوص ترس، دگرگونی و گناه پرداخته، در مصاحبه اخیر خود با هالیوود ریپورتر از مزیت کانادایی بودن در این روزها، کار با هاروی واینستین و نوشتن دومین رمانش صحبت به میان آورده است.

برنده شیرطلای ونیز از سینما و سیاست گفت، یک باغ وحش دوست داشتنی

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

متن این تبادل نظر را در ادامه می خوانید؛

* با جایزه اخیر آغاز کنیم شیرطلای افتخاری ونیز برای شما چه معنایی دارد؟

من عاشق این مجسمه های کوچک هستم و باغ وحش بزرگی از آن ها دارم. یک خرس نقره ای از برلین، یک پفین (نوعی پرنده) نقره ای از ریکیاویک، افزودن شیرطلای ونیز به این باغ وحش برای من بسیار نشاط انگیز است. به خصوص که ونیز قدیمی ترین جشنواره در میان جشنواره های جهانست و 75 سال سن دارد و من نیز 75 ساله هستم.

* وقتی به گذشته نگاه می کنید چه احساسی در خصوص کارهایتان دارید؟

فیلم های من همچون مستندی از آن چه هنگام ساختشان انجام داده ام هستند. من واقعا هیچ ارزیابی عینی درباره آن ها ندارم. منظورم این است که ساختن فیلم ها در طول سال هایی که آن ها را ساخته ام آسان تر نشده و گاهی حتی بعضی وقت ها سخت تر هم شده اند. اما هر یک از این فیلم ها معنای ویژه ای برای من دارد زیرا هرکدام نمایانگر بخشی از زندگی من و زمانی که در آن زیست می کردم هستند. پس همه آن ها برای من شخصی اند. هرکدام از آن ها برای من دارای احساسی هستند که از خود فیلم جدا محسوب می شوند. به گونه ای که هر صحنه ای را به یاد می آورم به یاد اتفاقات سر صحنه فیلم در آن روز می افتم.

* چه احساسی در خصوص این که در جهانی امروز یک کانادایی هستید دارید؟

باید بگویم حس بسیار زیبایی است. (می خندد) فکر می کنم کانادا شاید در جهان بهترین مکان برای زندگی باشد و البته ما با بعضی از دوستان آمریکایی مان که این روزها خشنود نیستند و این مسائل برایشان پیش آمده همدردی می کنیم.

* آیا ممکن است کانادا در پی نشست محبت آمیز اخیر ولادیمیر پوتین با دونالد ترامپ آسیب پذیر گردد؟

نه فکر نمی کنم. مطلقا نه، من فکر می کنم این فقط کانادا نیست که از رابطه محبت آمیز آمریکا و روسیه شوکه شده بلکه همه جهان شوکه شده اند. فکر می کنم پوتین هم از بخت و اقبال بلندش شوکه شده است.

* شما یک بار گفته بودید که هرگز با آدم های بی مصرف (که منظورتان هاروی واینستین بود) کار نمی کنید، آیا امروز حق را به خود می دهید؟

من این جملات را به صورت خصوصی برای عده ای دانشجوی سینما گفته بودم. چیزی که واقعا سعی می کردم به آن ها نشان دهم این بود که واقعا باید مراقب باشید که چه کسی با شما کار می نماید. باید مقداری تحقیق انجام دهید و یک همکاری خوب با تهیه کننده داشته باشید؛ اگر قصد دارید یک فیلمساز حرفه ای شوید.

من با واینستین ها کار کردم. آن ها پخش کننده فیلم من بودند. با این وجود من قراردادی با باب واینستین و شرکتش داشتم تا فیلمم را در حداقل 700 سالن سینما اکران کنم. با این حال فکر می کنم فیلم من در نهایت در 30 سالن سینما به نمایش گذاشته شد و مغلوب شد. چون ما یک نمایش آزمایشی داشتیم که پیروز نبود. برای کسانی که می گویند آن ها نوابغ بازار فیلم هستند شاید این روش تعداد سالن سینما دادن استاندارد باشد اما برای من این روش ناراحت کننده و غم انگیز است.

* در حال حاضر روی پروژه خاصی کار می کنید؟

در حال یادداشت برداری هستم.

* هنوز رمان می نویسید؟

بله، این یادداشت هایی که می نویسم می تواند تبدیل به یک رمان گردد. فکر نمی کنم به یک فیلم تبدیل گردد. اما گمان می کنم یک رمان گردد. حالا در آینده خواهیم دید.

* شیرین ترین خاطره شما از ونیز چیست؟

من عاشق حضور در ونیز هستم. شما می دانید این که با بازیگرانم در آنجا باشم را دوست دارم. در شهر ونیز بودن برای فیلم یک روش خطرناک آن هم تنها در کنار قایق ها و جزیره ها، واقعا دوست داشتنی بود. به گونه ای شبیه یک فانتزی جذاب از بازی های ویدئویی تماشای نمایش فیلم خودتان و معرفی فیلم برای تعدادی از افراد دوست داشتنی در سالنی زیبا، خیلی هیجان انگیز و شیرین است.

کراننبرگ در این مصاحبه همچنین از احتمال ساخت قسمت دوم قول های شرقی سخن به میان آورد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 410

به "برنده شیرطلای ونیز از سینما و سیاست گفت، یک باغ وحش دوست داشتنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنده شیرطلای ونیز از سینما و سیاست گفت، یک باغ وحش دوست داشتنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید