بن سلمان، تسلیم خواسته های دانشجویان عربستانی شد

به گزارش تنها پیامک، مجتهد، فعال توییتر سعودی و معروف به افشاگر اسرار خاندان سعودی می گوید محمد بن سلمان، ولی عهد سعودی در ماجرای تنش با کانادا متحمل شکست دیگری شده است.

بن سلمان، تسلیم خواسته های دانشجویان عربستانی شد

او سه شنبه در حساب توییتری خود نوشت که بن سلمان از موضع خود در قبال ممنوعیت اعزام دانشجویان سعودی به دانشگاه های کانادا و احضار آن ها از این دانشگاه ها عقب نشینی نموده است.

مجتهد نوشت که تصمیم دولت سعودی مبنی بر صدور اجازه به دانشجویان عربستانی جهت تکمیل تحصیلات خود در کانادا نه از روی بازگشت به عقلانیت بوده و نه از روی موضع قدرت بلکه شکستی بود که ولی عهد سعودی مجبور به پذیرش آن شد.

او در توییتی نوشت: بن سلمان بعد از آنکه به او خبر دادند که شمار زیادی از دانشجویان و پزشکان سعودی تصمیم گرفته اند در کانادا بمانند و از تسهیلاتی که دولت این کشور در اختیار آن ها قرار داده استفاده نمایند، عقب نشینی کرد.

تنش بین عربستان سعودی و کانادا بعد از آن آغاز شد که وزیر خارجه کانادا از بازداشت شمار زیادی از فعالان مدنی در عربستان سعودی انتقاد کرد و از ریاض خواست آن ها را سریعا آزاد کند.

ریاض در اقدامی ناگهانی سفیر خود در کانادا را فراخواند و بیان نمود که سفیر کانادا در ریاض عنصر نامطلوبی است و با بیان اینکه کانادا در امور داخلی عربستان سعودی دخالت می نماید به سفیر کانادا 24 ساعت مهلت داد تا خاک عربستان را ترک کند.

عربستان سعودی به زعم خود اقداماتی با هدف تنبیه کانادا آغاز کرد که یکی از آن ها توقف اعزام دانشجو به این کشور و احضار دانشجویان و پزشکان عربستانی مشغول به تحصیل در دانشگاه های کانادایی بود.

براساس آماری که خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در سال 2017 داده، بیش از 8200 دانشجوی پزشکی سعودی در کانادا در حال تحصیل بودند که 8400 همراه داشتند.

احمد بن محمد العیسی، وزیر آموزش و پرورش سعودی شمار دانشجویان اعزامی به کانادا را 114 نفر اعلام نموده بود که 31 درصد آن ها را زنان تشکیل می دهند.

منبع: انتخاب
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 516

به "بن سلمان، تسلیم خواسته های دانشجویان عربستانی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بن سلمان، تسلیم خواسته های دانشجویان عربستانی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید