در پی اصلاح ساختارهای بازار حمل و نقل کالا هستیم

به گزارش تنها پیامک، تهران (پانا) - وزیر صنعت، معدن و تجارت در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، بیان نمود که این وزارتخانه در پی اصلاح ساختارهای بازار حمل و نقل کالاست و کار در ستاد تنظیم بازار به صورت اصولی پیش می رود.

در پی اصلاح ساختارهای بازار حمل و نقل کالا هستیم

به گزارش شاتا، سید رضا فاطمی امین با بیان این مطلب، افزود: حوزه حمل و نقل نیز یکی از موضوعات بسیار مهم در زنجیره توزیع کالا است و در پی اصلاح ساختارهای بازار آن هستیم.

در آینده ای نزدیک شاهد اصلاح ساختار بازار حمل بار خواهیم بود

وی در این خصوص ادامه داد: برنامه های این حوزه در دست اجراست و در آینده ای نزدیک شاهد اصلاح ساختار بازار حمل بار خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هزینه های حمل و نقل بسیار مهم است، گفت: وزارت صمت از چند وجهه با این موضوع مرتبط است، یکی مسائل ریلی است و دیگری هزینه های جاری حمل و نقل جاده ای است.

پیگیری موضوعات مرتبط با تامین لوکوموتیو و حمل ریلی با توافقات اجرا شده با وزارت راه

وزیر صمت در این خصوص، ادامه داد: با توافقاتی که با وزارت راه و شهرسازی شده است موضوع تامین لوکوموتیو برای حمل و نقلی ریلی در دست پیگیری می باشد.

فاطمی امین در مورد هزینه های جاری حمل و نقل جاده ای نیز، اعلام کرد: 30 درصد لاستیک سنگین فراوری داخل است که 20 درصد آن بایاس و 10 درصد دیگر رادیال است.

توزیع لاستیک فراوری داخل مبتنی بر پیمایش می گردد

وی ادامه داد: تخصیص این 30 درصد لاستیک فراوری داخل مبتنی بر پیمایش می گردد که این موضوع در حال نهایی شدن است.

وزیر صمت بعلاوه افزود: در حوزه نوسازی ناوگان نیز توافقات لازم بین وزارت صمت و وزارت راه و شهرسازی نهایی شده است و منتظر مصوبه شورای عالی اقتصاد می باشد.

در این نشست اعضای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در مورد مهمترین مسایل مرتبط با هزینه های حمل بار در شبکه توزیع کالا با حضور محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون مالی مجلس و تشکلهای تخصصی مربوطه به بحث و گفتگو پرداختند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 خرداد 1401 بروزرسانی: 1 خرداد 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2854

به "در پی اصلاح ساختارهای بازار حمل و نقل کالا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در پی اصلاح ساختارهای بازار حمل و نقل کالا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید