بیش از یک میلیارد دز واکسن کرونا در چین تزریق شده است، واکسیناسیون 2، 5 میلیارد نفر در دنیا

به گزارش تنها پیامک، تا به امروز بیش از یک میلیارد دز واکسن به شهروندان چینی و در مجموع 2/5 میلیارد نفر در دنیا علیه کرونا واکسینه شده اند.

بیش از یک میلیارد دز واکسن کرونا در چین تزریق شده است، واکسیناسیون 2، 5 میلیارد نفر در دنیا

به گزارش خبرنگار ، به نقل از تی هاوس، براساس گزارش های اعلام شده از سوی کمیسیون بهداشت چین، تا امروز بیش از یک میلیارد دُز واکسن کرونا در سراسر چین تزریق شده است که خوشبختانه سرعت تزریق واکسن کرونا در این کشور ماهانه رو به افزایش است.

براساس این گزارش؛ تعداد بیشتری از مردم کشور چین در آینده نزدیک پیروز به دریافت واکسن کرونا می شوند، بعلاوه با توجه به شیوع انواع تازه ویروس کرونا در هند و ویتنام، مقامات چینی قصد دارند هرچه سریع تر بیشتر مردم را در برابر ویروس واکسینه نمایند.

لازم به ذکر است؛ امیدواریم با واکسیناسیون کامل این کشور در آینده نزدیک نگرانی های شیوع دوباره این ویروس ناشناخته کم رنگ گردد، زیرا شیوع کرونا در جنوب غرب این کشور باعث اختلال در فرایند زندگی عادی افراد شده است.

شیوع کرونا در جنوب چین باعث اختلال در بنادری که نقش کلیدی تجارت دنیای را ایفا می نمایند شده است؛ شیوع دوباره کرونا در این منطقه از چین می تواند تاخیر چندین ماهه ارسال کالا هایی را به همراه داشته باشد که کمبود آن ها در جریان فصل خرید می تواند باعث افزایش قیمت آن ها گردد.

اختلال در فرایند ارسال کالا ها از ماه گذشته و زمانی شروع شد که مقامات در گوانگدونگ در جنوب چین که چندین بندر عظیم کانتینری دنیا در آن حضور دارد، به علت شیوع کرونا مجبور به لغو پروازها، تعطیلی بسیاری از مراکز و به تعویق انداختن تجارت در بنادر شدند تا بتوانند بار دیگر مانع از شیوع کرونا شوند.

لازم به ذکر است؛ چین اعلام نموده است تا به امروز بیش از یک میلیارد دز واکسن به شهفرایندان خود تزریق نموده است و بعلاوه در سرتاسر دنیا تا به امروز نزدیک به دو و نیم میلیارد نفر علیه کرونا واکسینه شده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1793

به "بیش از یک میلیارد دز واکسن کرونا در چین تزریق شده است، واکسیناسیون 2، 5 میلیارد نفر در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از یک میلیارد دز واکسن کرونا در چین تزریق شده است، واکسیناسیون 2، 5 میلیارد نفر در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید