تاثیرات کرونا بر بانک ها

به گزارش تنها پیامک، بسیاری از بانک ها در سراسر دنیا تحت تاثیر پیامدهای شیوع کرونا قرار گرفته اند.

تاثیرات کرونا بر بانک ها

به گزارش تنها پیامک به نقل از رویترز، صنعت بانکداری نیز به مانند بسیاری از بخش های دیگر تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است و بانک ها در بسیاری از کشورهای دنیا مجبور به اتخاذ سیاست های جدید برای کاستن از تبعات این ویروس شده اند.

هند

پس از تصمیم دولت به قرنطینه کامل این کشور برای کاستن از سرعت شیوع کرونا، یک منبع مطلع از احتمال تعطیلی بیشتر شعب خبر داده است. به گفته وی در هر پنج کیلومتر تنها یک شعبه بانکی باز خواهد بود هر چند که این تصمیم هنوز به تایید نهایی بانک مرکزی هند نرسیده است. با توجه به اینکه حدود 70 درصد جامعه هند در انجام تراکنش های روزمره خود کاملا وابسته به استفاده از وجه نقد هستند، امکان تعطیلی کامل شعب بانکی در حال حاضر وجود ندارد.

کانادا

بانک های کانادایی با شیوع ویروس کرونا در این کشور دچار زیان زیادی شده اند. آنالیز ها نشان می دهد که مجموع سودآوری شش بانک عظیم این کشور در مقایسه با مدت قبل از بحران کرونا 32 درصد کاهش پیدا نموده که همین مساله موجب نگرانی از آینده شغلی کارکنان این بانک ها شده است.

بانک های کانادایی در ایالت های کبک و اونتاریو بخش زیادی از شعبات خود را تعطیل نموده اند و با حداقل ظرفیت به کار مشغول اند. دولت کانادا وعده داده است تا سقف 27 میلیارد دلار تسهیلات کمکی در اختیار بخش بانکی قرار دهد.

ایتالیا

در شرایطی که ایتالیا به بحران زده ترین کانون کووید-19 در اروپا و دنیا تبدیل شده، بانک های این کشور هم به وسیله ارایه تسهیلات ارزان قیمت به کسب و کارهای آسیب دیده و هم به وسیله کاهش فعالیت های خود به مقابله با کرونا رفته اند. اخیرا اتحادیه بانکداران ایتالیا تهدید نموده است در صورت موافقت نکردن دولت با تعطیلی بیشتر شعبات مجبور به انجام اعتصاب خواهد بود.

کویت

دولت کویت همزمان با اعلام ممنوعیت تجمع اعلام نموده است که شعبات بانکی در این کشور باید به صورت گردشی دایر باشند.

قطر

قطر علاوه بر کاهش میزان فعالیت شعبات بانکی اعلام نموده است صرافی ها باید به طور موقت تعطیل شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 901

به "تاثیرات کرونا بر بانک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیرات کرونا بر بانک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید