تامین امنیت شهروندان با استاندارد سازی پلکان برقی

به گزارش تنها پیامک، خبرگزاری خبرنگاران-مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: پله های برقی باید مورد بازرسی و آزمون اولیه و ادواری قرار گیرند و کارفرمایان پروژه های عمرانی و ساختمانها، بیمارستان ها، پاساژها و اماکن عمومی، موظف هستند که گواهینامه ایمنی پله برقی را دریافت نمایند.

تامین امنیت شهروندان با استاندارد سازی پلکان برقی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از اردبیل، هاشم علایی در کمیته فنی این اداره کل با اشاره به اجباری بودن اجرای استاندارد پله های برقی توضیح داد: پله های برقی باید مورد بازرسی و آزمون اولیه و ادواری قرار گیرند و کارفرمایان پروژه های عمرانی و ساختمان ها، بیمارستان ها، پاساژها ، و اماکن عمومی موظف هستند که گواهینامه ایمنی پله برقی را دریافت کنند.

هاشم علایی گفت: در یکصدو دهمین شورای عالی استاندارد مورخ 19 شهریور 1397 اجرای استاندارد با عنوان پلکان برقی وپیاده روی های متحرک ایمنی - قسمت 1 مشمول مقررات اجباری قرار گرفته وزمان آغاز اجرای آن از اول اردیبهشت سال 1399 ، براساس تاریخ صدور پروانه برای ساختمانها و تاسیسات محل نصب ، می باشد .

علایی در ادامه گفت : پس از نصب پله برقی ها به وسیله شرکت های نصاب مجاز دارای پروانه معتبر طراحی و مونتاژ از سازمان صنعت ، معدن وتجارت ، پلکان برقی به وسیله این شرکت ها در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور جهت ارجاع کار به شرکت های بازرسی فنی تائید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران برای انجام بازرسی های فنی و صدورگواهینامه ایمنی ثبت می شوند.

وی اضافه کرد : اعتبار گواهی نامه ها صادر شده یک ساله می باشد و بهره برداران بایستی جهت سرویس و نگهداری آن با شرکت های مجاز عقد قرارداد نموده و باید قبل از انقضاء اعتبار گواهی نامه ها، نسبت به بازرسی ادواری پلکان برقی خود اقدام و گواهینامه ایمنی از شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده دریافت کنند.

مدیرکل استاندارد در خاتمه گفت: مردم می توانند در صورت نارضایتی از عملکرد شرکت های بازرسی فنی تائید صلاحیت شده ، مراتب را به صورت کتبی به اداره کل استاندارد استان اردبیل منعکس نموده و یا با شماره تلفن گویای 1517 و تلفن های 8 -33741157 تماس حاصل کنند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2282

به "تامین امنیت شهروندان با استاندارد سازی پلکان برقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین امنیت شهروندان با استاندارد سازی پلکان برقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید