تا به امروز 16 نفر برای انتخابات ریاست جمهوری سوریه نامزد شده اند

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری سانا، حموده الصباغ رئیس مجلس سوریه بیان کرد که تا به امروز 16 نفر برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور نامزد شده اند.

تا به امروز 16 نفر برای انتخابات ریاست جمهوری سوریه نامزد شده اند

بر اساس این گزارش، رئیس مجلس سوریه در این خصوص گفت: فرایند ثبت نام شرکت کنندگان در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری از چندی پیش شروع شده است و امروز شنبه شانزدهمین نامزد نیز برای مشارکت در انتخابات ثبت نام کرد.

روز چهارشنبه گذشته بشار اسد رئیس جمهور فعلی سوریه برای مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری 2021 این کشور رسماً نامزد شد.

پیش از این، رئیس مجلس سوریه از تعیین شدن تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2021 این کشور اطلاع داد و گفت: طبق تصمیمی که اتخاذ شده است، انتخابات ریاست جمهوری سوریه در امسال در روز 26 ماه مِی (5 خردادماه) برگزار می گردد. این مقام سوری همچنین مطرح کرد که انتخابات برای سوری های مقیم خارج در تاریخ 20 ماه مِی (30 اردیبهشت ماه) برگزار می گردد.

افزون بر این، رئیس مجلس سوریه از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سوریه خواست که درخواست نامزدی خود را از امروز دوشنبه ظرف 10 روز تحویل دادگاه عالی قانون اساسی سوریه دهند و این مهلت چهارشنبه 28 آوریل (8 اردیبهشت ماه) به خاتمه خواهد رسید. انتخابات پیشین ریاست جمهوری سوریه در سال 2014 برگزار گردید که طی آن بشار اسد با کسب بیش از 90 درصد از آراء شرکت کنندگان به مدت 7 سال در پست ریاست جمهوری ابقا شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1647

به "تا به امروز 16 نفر برای انتخابات ریاست جمهوری سوریه نامزد شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا به امروز 16 نفر برای انتخابات ریاست جمهوری سوریه نامزد شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید