تب سنجی روش مناسبی برای غربالگری نیست، بررسی استمرار تعطیلی ادارات در تهران

به گزارش تنها پیامک، فرمانده ستاد مدیریت کرونا در شهر تهران، گفت: اگر بخواهیم مردم در منزل بمانند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا کنترل شود، مهم ترین نکته برای آن، استمرار تعطیلی ادارات و مراکزی از این قبیل است و این موضوع قرار است بررسی شود.

تب سنجی روش مناسبی برای غربالگری نیست، بررسی استمرار تعطیلی ادارات در تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تنها پیامک علیرضا زالی در جمع تنها پیامک در خصوص موج بازگشت مسافران نوروزی به شهر تهران، گفت: هنگامی که این افراد قصد خروج از شهر را داشتند به وسیله تب سنج مورد بررسی قرار گرفتند اما برخی افراد که بدون علامت هستند یا در دوره نهفتگی بیماری قرار دارند طبعا در این روش به درستی شناسایی نشدند.

وی با تأکید بر اینکه ممکن است فردی که در دوره نهفتگی واقع شده است پس از رسیدن به شهر مقصد علائمش آشکار می شود، ادامه داد: به همین دلیل پیشنهاد می کنیم عزیزان ما در هلال احمر و وزارت بهداشت، پروتکل جامع تر و سخت تری را برای غربالگری مسافران هنگام بازگشت به شهرها انجام دهند که بخش زیادی تحت پوشش قرار گیرند.

زالی افزود: پیشنهاد مشخص ما این است که در ورودی شهرها محلی مشخص شود و مسافران به آنجا هدایت شوند تا توسط پزشک معاینه شوند و تنها به تب سنج اکتفا نشود؛ چراکه برخی افراد با مصرف تب بر علائمشان کاهش می یابد. کسانی که بدون توجه به هشدارها به سفر رفته اند و بار زحمتی به دوش کادر درمانی گذاشته اند باید این میزان معطلی برای انجام چنین کاری را بپذیرند.

فرمانده ستاد مدیریت کرونا در شهر تهران با تأکید بر اینکه تب سنجی روشی قطعی برای شناسایی بیماران نیست، شرح داد: تب سنجی زمانی ارزشمند است که افراد را مورد معاینه بالینی قرار دهیم و طی پرسش ها و مشاهدات سایر علائمشان را نیز بررسی کنیم.

وی درباره موارد مطرح شده در جلسه امروز ستاد مدیریت کرونا در شهر تهران، گفت: طی نامه ای از وزیر بهداشت در خواست هایی داشته ایم. مواردی مانند کلیه پیشنهادات برای ایجاد جریمه و طراحی مکانیسم هایی برای عدم خروج افراد از استان تهران و ... از جمله موارد قید شده است. نکته مهم این است که اگر بخواهیم مردم در منزل بمانند مهم ترین نکتۀ آن، استمرار تعطیلی مراکز اداری و ... که این موضوع قرار است بررسی شود.

انتهای پیام/4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 886

به "تب سنجی روش مناسبی برای غربالگری نیست، بررسی استمرار تعطیلی ادارات در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تب سنجی روش مناسبی برای غربالگری نیست، بررسی استمرار تعطیلی ادارات در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید