تخصیص اعتبار نقل و انتقال سوابق بیمه ای 5000 معلم استثنایی

به گزارش تنها پیامک، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به حل مشکل پرداخت سنوات ارفاقی معلمان استثنایی از سال 88 تا 91، از تخصیص اعتبارات لازم برای پرداخت مابه التفاوت ناشی از نقل و انتقال سوابق بیمه ای از تامین اجتماعی به صندوق بازنشستگی کشوری اطلاع داد.

تخصیص اعتبار نقل و انتقال سوابق بیمه ای 5000 معلم استثنایی

مجید قدمی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره پرداخت معوقات معلمان شاغل در آموزش و پرورش استثنایی اظهار کرد: آخرین مطالباتی که وجود دارد مربوط به سنوات ارفاقی معلمان از سال 88 تا 91 است. به دلیل مشکلاتی که در قانون مدیریت خدمات کشوری به وجود آمد محاسبه سنوات ارفاقی همکاران در این سه سال با مشکل روبرو شد.

وی اضافه کرد: با پیگیری های به عمل آمده مشکل حل گردیده و با اتمام دوره خدمت، سنوات ارفاقی در سابقه مشمولان لحاظ خواهد شد و احکام مربوطه با هماهنگی معاونت پشتیبانی در هر استان صادر می گردد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه این مربیان بر اساس قانون برای هر پنج سال کار باید یک سال ارفاقی در سابقه خود دریافت نمایند گفت: رقم ریالی محاسبه سنوات ارفاقی معلمان مشمولان حدود 150 میلیارد تومان است که تامین و مشکل حل گردیده است.

قدمی اضافه کرد: یک مشکل دیگر نیز درباره تغییر صندوق بیمه وجود داشت. بخشی از معلمان ما تحت پوشش صندوق تامین اجتماعی بودند که به صندوق بازنشستگی کشوری منتقل شدند. آن دسته که خودشان درخواست تغییر صندوق دادند باید مابه التفاوت پرداختی های حق بیمه را خودشان بپردازند اما برای دسته دوم که انتقالشان با درخواست سازمان انجام شد، خودمان این مابه التفاوت را می پردازیم.

وی ادامه داد: حدود 5000 نفر مشمول این هزینه هستند که وزارت آموزش و پرورش آن را می پردازد و این رقم تغییر و تبدیل صندوق تخصیص داده گردیده است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در بخش دوم سخنان خود با اشاره به شروع سال تحصیلی جدید اظهار کرد: 150 هزار دانش آموز با نیازهای ویژه داریم که 65 هزار نفر آنها در قالب سیستم تلفیقی فراگیر در مدارس عادی تحصیل می نمایند و مابقی در 1570 مدرسه استثنایی درس می خوانند. دانش آموزان با نیازهای ویژه در هفت گروه ناشنوا، نابینا، کم توان ذهنی، اختلالات یادگیری، معلولان دارای اختلالات عاطفی - رفتاری، جسمی - حرکتی و چند معلولیتی جای می گیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 20

به "تخصیص اعتبار نقل و انتقال سوابق بیمه ای 5000 معلم استثنایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص اعتبار نقل و انتقال سوابق بیمه ای 5000 معلم استثنایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید