ترامپ به جنجال تحقیقات روسیه افزود: کودتای نافرجام

به گزارش تنها پیامک، ایسنا نوشت: در حالی که دادستان کل آمریکا به تحقیقات درباره جاسوسی اف بی آی از دونالد ترامپ وعده داده است، رئیس جمهوری آمریکا تحقیقاتی که درباره ارتباطات ادعایی با روسیه است را کودتا توصیف کرد.

ترامپ به جنجال تحقیقات روسیه افزود: کودتای نافرجام

به نقل از خبرگزاری فرانسه، دو هفته پس از جمع بندی تحقیقات بازرس رابرت مولر درباره مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 که ظاهرا دونالد ترامپ را مبرا دانست، به نظر نمی رسد رئیس جمهوری آمریکا چندان آرام و قرار گرفته باشد.

دونالد ترامپ از این تحقیقات به عنوان کودتای نافرجام یاد کرد که هدفش برکناری یک رئیس جمهوری بوده است. او در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: آنچه آنها انجام دادند خیانت بود؛ آنچه آنها انجام داند وحشتناک بود؛ آنچه آنها انجام دادند علیه قانون اساسی ما بود.

اظهارات گزنده ترامپ به تئوری توطئه راست ها مبنی بر این که تحقیقات ضد روسیه ساخته و پرداخته دموکرات ها بود تا پیروزی ناگهانی ترامپ در انتخابات 2016 را ملغی کند، دامن می زند.

در همین حال ویلیام بار، دادستان کل آمریکا در جلسه کنگره تاکید کرد تحقیقاتی درباره ادعای جاسوسی علیه ترامپ از سوی اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) انجام خواهد داد. ویلیام بار در کمیته سنا گفت: جاسوسی از یک کارزار سیاسی مساله بزرگی است. از نظر من جاسوسی رخ داده است.

اپوزیسیون دموکرات واکنش تندی به اظهارات ویلیام بار نشان داد. چاک شومر، رهبر اقلیت سنا در پیامی توییتری نوشت: دادستان کل باید فورا اظهاراتش را اصلاح کند یا مدارک مشخصی در حمایت از سخنانش ارائه بدهد. بیان تئوری های توطئه جایگاه دادستانی کل را تضعیف می کند.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 148

به "ترامپ به جنجال تحقیقات روسیه افزود: کودتای نافرجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ به جنجال تحقیقات روسیه افزود: کودتای نافرجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید