ترامپ بیشترین احتیاج را به یک مذاکره صوری دارد، او احتیاج دارد تهران آرام باشد!

به گزارش تنها پیامک، رئیس جمهور آمریکا از تهران برای مذاکره دعوت کرد و آزادی مایکل وایت، کهنه سرباز آمریکا را نشانه امکان امضای توافق دو کشور دانست.

ترامپ بیشترین احتیاج را به یک مذاکره صوری دارد، او احتیاج دارد تهران آرام باشد!

به گزارش خبرگزاری تنها پیامک، صالح قزوینی در یادداشتی با عنوان جدی بودن ترامپ در مذاکره با ایران در روزنامه الرای الیوم نوشت:

این دعوت به مذاکره از سوی ترامپ نخستین بار نیست که صورت می گیرد و هر بار تهران به دعوت ترامپ اهمیتی نمی دهد.

در پاسخ به این که چرا ترامپ با وجود آگاهی از واکنش ایران هربار دست به این اقدام می زند، باید گفت او احمق نیست بلکه این امر عملگرایی غربی نام دارد و در کنار آن او هربار از ایرانی ها دعوت می نماید شاید به یکی از آنها پاسخ مثبت داده گردد و هم زمان او کوشش می نماید ایرانی ها را در تنگنا قرار دهد و جامعه بین المللی را علیه آنها برانگیزد.

امروز ترامپ بیشترین احتیاج را به یک مذاکره صوری دارد. او احتیاج دارد تهران آرام باشد و هیچ اقدامی انجام ندهد که باعث در تنگنا قرار گرفتنش گردد و هم زمان بر نتایج انتخابات تاثیر بگذارد.

اما تهران به خوبی می داند فرصت کنونی بهترین فرصت برای وارد آوردن فشار بر ترامپ، بازگردادن او به توافق هسته ای و لغو تمامی تحریم ها است از این رو تنها به ارسال نفتکش به ونزوئلا اکتفا نخواهد کرد، اقدامی که ترامپ را در برابر ملتش در تنگنا قرار داد.

پیش بینی می گردد تهران گام های دیگری بردارد که چه بسا در راس آنها نقض قانون سزار علیه سوریه باشد و این همان چیزی است که تهران می خواهد؛ یعنی نقض محاصره علیه خود و متحدانش و شکستن غرور و سلطه طلبی ترامپ.

از این رو چنانچه ترامپ بخواهد تهران از در تنگنا قرار دادن او دست بردارد و مانع پیروزی او در انتخابات نگردد، باید به جای دعوت به مذاکره به توافق هسته ای بازگردد و تحریم ها را لغو کند. در آن موقع ممکن است تهران با مذاکره موافقت کند.

310 310منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1056

به "ترامپ بیشترین احتیاج را به یک مذاکره صوری دارد، او احتیاج دارد تهران آرام باشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ بیشترین احتیاج را به یک مذاکره صوری دارد، او احتیاج دارد تهران آرام باشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید