ترامپ: هرگز نگفتم با بمب اتم با طوفان مقابله کنیم

به گزارش تنها پیامک، فارس نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به محض بازگشت از سفر خود به فرانسه، توضیحی توییتری درباره این سفر ارائه داد و خبر یک رسانه آمریکایی درباره پیشنهاد جنجالی او برای بمباران اتمی طوفان ها را بسیار مسخره و خبر جعلی خواند.

ترامپ: هرگز نگفتم با بمب اتم با طوفان مقابله کنیم

پایگاه آمریکایی آکسیوس روز گذشته در خبری به نقل از چند منبع آگاه و همچنین سندهای شورای امنیت ملی این کشور نوشته بود: ترامپ چندین بار به مقام های ارشد وزارت امنیت داخلی و شورای امنیت ملی آمریکا پیشنهاد کرده استفاده از بمب های اتمی برای متوقف کردن وزش طوفان ها در آمریکا را بررسی کنند.

طبق گزارش این رسانه آمریکایی، ترامپ گفته بود: چرا ما به طوفان ها بمب اتمی نمی زنیم؟ وقتی طوفان ها در ساحل آفریقا ایجاد شدند و در حال حرکت به سمت آتلانتیک هستند، ما یک بمب (اتمی) در درون چشمان (مرکز) طوفان بریزیم و آن را مختل کنیم. چرا ما نمی توانیم این کار را بکنیم؟.

رئیس جمهور آمریکا صبح امروز سه شنبه (به وقت تهران) در یک پیام توییتری در رد این خبر نوشت: تازه از سفر فرانسه و نشست خیلی پیروز گروه 7 به واشنگتن برگشتم و متوجه شدم که رسانه های اخبار جعلی هنوز هم تلاش می کنند که داستان های ساختگی را ادامه دهند و می گویند که من می خواستم از بمب های اتمی برای منفجر کردن طوفان ها قبل از رسیدن آنها به ساحل (آمریکا) استفاده کنم. این خیلی مسخره است و هرگز چنین چیزی اتفاق نیافتاده است.

ترامپ در حالی این گزارش را رد کرده که طبق گزارش آکسیوس، سابقه ایده منفجر کردن بمب اتمی در درون یک طوفان به دوره دوایت آیزنهاور (رئیس جمهور سال های 1953 تا 1961 آمریکا) برمی گردد.

روز گذشته خبرنگار پایگاه آکسیوس که گزارش مورد اشاره ترامپ را نوشته است، بار دیگر در توییتر تأکید کرد که به تک تک کلماتی که نوشته اطمینان دارد و تردید ندارد که ترامپ این طرح را ارائه کرده است.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 308

به "ترامپ: هرگز نگفتم با بمب اتم با طوفان مقابله کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: هرگز نگفتم با بمب اتم با طوفان مقابله کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید