ترودو در تظاهرات ضدنژادپرستی: تبعیض پلیس کانادا علیه بومیان باید انتها یابد

به گزارش تنها پیامک، ترودو در این تظاهرات سه بار زانو زد. این روزها زانو زدن نماد تظاهرات ضدنژادپرستی در دنیا محسوب می گردد.

ترودو در تظاهرات ضدنژادپرستی: تبعیض پلیس کانادا علیه بومیان باید انتها یابد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات اخذ ویزای توریستی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در روز آدینه به تظاهرات ضدنژادپرستی پیوست و در کنار هزاران معترض زانو زد. این در حالی بود که بسیاری از مردم شعار در برابر ترامپ بایستید را سر دادند.

به گزارش تنها پیامک به نقل از رویترز، ترودو با یک ماسک سیاه و در حلقه محافظانش در تظاهرات بدون عدالت = بدون صلح ظاهر شد. این تظاهرات در مسیری منتهی به مجلس کانادا برگزار گردید. حضور او یک روز پس از کشته شدن زن جوان بومی کانادا توسط پلیس در چک سلامت در شرق این کشور صورت گرفت.

ترودو در تظاهرات ضدنژادپرستی شهر اوتاوا کانادا زانو زد/ عکس: رویترز

بسیاری از تظاهرنمایندگان کانادایی در شهرهای مختلف این کشور پس از کشته شدن یک سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس سفیدپوست آمریکا به خیابان ها ریخته و تظاهرات کردند.

ترودو در این تظاهرات سه بار زانو زد. این روزها زانو زدن نماد تظاهرات ضدنژادپرستی در دنیا محسوب می گردد. در روزهای اخیر افسر پلیس آمریکا با قرار دادن زانوی خود بر روی گردن جورج فلوید آفریقایی- آمریکایی باعث مرگ وی شد.

نخست وزیر کانادا در این تظاهرات سخنرانی نکرد اما او در روز آدینه در خصوص تبعیض پلیس کشورش علیه بومیان سخن گفت.

جاستین ترودو در روز آدینه گفت: تبعیض پلیس کانادا علیه بومیان و مردم رنگین پوست این کشور باید خاتمه یابد. این اظهارات پس از کشته شدن یک زن بومی توسط پلیس کانادا و انتشار تصاویر هل دادن عمدی پلیس به سمت یک مرد بومی بیان شد.

ترودو در تظاهرات ضدنژادپرستی شهر اوتاوا حاضر شد و تا مقابل مجلس پیاده روی کرد/ عکس: رویترز

ترودو نظرات خود را پس تظاهرات ضدنژادپرستی کانادا در اعتراض به مرگ یک سیاه پوست غیرمسلح آمریکایی در ایالت مینه سوتا اعلام نمود.

ترودو به تنها پیامک در اوتاوا گفت: بسیاری از کاناداییان پس از دیدن نیروهای پلیس و قانون مضطرب شده و احساس ترس می نمایند.

وی اضافه نمود: در هفته های اخیر تعداد زیادی از کاناداییان با این واقعیت روبرو شدند که تبعیض علیه بسیاری از شهروندان ما وجود دارد.

تردو با یک ماسک سیاه در تظاهرات ضدنژادپرستی شهر اوتاوا حاضر شد/ عکس: رویترز

ترودو گفت: این چیزی است که باید تمام گردد و ما روی آن کار می کنیم.

در روز پنجشنبه افسران پلیس محلی در حال چک سلامت به چنتل مور 26 ساله در خانه اش در استان نیوبرانزویک بخش آتلانتیک شلیک نموده و باعث مرگ وی شدند.

در حادثه ای جداگانه که در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، یک افسر سواره نظام سلطنتی کانادا با خودرو به سمت یک مرد بومی کانادایی می راند. ظاهرا این پلیس کوشش دارد قبل از دستگیری این مرد بومی با در اتومبیل به او ضربه بزند. این افسر اینک تحت پیگرد قضایی مستقل قرار گرفته است.

گلن هار رئیس اعظم شورای قوم آنیشینابک کانادا و نماینده سیاسی و سازمانی 39 قوم اولیه در استان اونتاریو نیز در بیانیه ای گفت: نژاپرستی اینجاست و بیش از 200 سال قدمت دارد. آنیشینابک قومی از سرخ پوستان کانادا هستند.

ترودو در این باره گفت: این موضوع در کابینه مورد بحث قرار خواهد گرفت.

وی اضافه نمود: اصلا نمی فهمم چه طور می گردد کسی در چک سلامت کشته گردد.

مارک میلر وزیر خدمات بخش بومیان در خصوص کشته شدن دختر 26 ساله کانادایی اعلام نمود: آنالیز های بیشتری انجام خواهیم داد و به این موضوع دقیق رسیدگی می کنیم.

--

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 972

به "ترودو در تظاهرات ضدنژادپرستی: تبعیض پلیس کانادا علیه بومیان باید انتها یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترودو در تظاهرات ضدنژادپرستی: تبعیض پلیس کانادا علیه بومیان باید انتها یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید