تزریق روزانه 5000 دُز سوم واکسن کرونا در هرمزگان

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران/هرمزگان رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: احتمال شیوع سویه تازه اُمیکرون در همه نقاط کشور بویژه هرمزگان وجود دارد و برای ایمنی کامل همه باید حداقل دو دُز واکسیناسیون را دریافت نموده باشند و سالمندان نیز برای در امان ماندن از بیماری سخت کرونا دُز تقویتی و یا همان سوم را حتما دریافت نمایند.

تزریق روزانه 5000 دُز سوم واکسن کرونا در هرمزگان

دکتر حسین فرشیدی ظهر امروز (29 آذرماه) با بیان اینکه روزانه 5000 دُز سوم واکسن کرونا در هرمزگان به افراد بالای 40 سال تزریق می گردد، اعلام نمود: تزریق دُز یادآور بدون نوبت در 25 مرکز تجمیعی انجام می گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه همه افراد بالای 40 سال که چهار ماه از تزریق دُز دومشان گذشته است می توانند دُز یادآور را بدون نوبت دریافت نمایند، اظهار کرد: احتمال شیوع سویه تازه اُمیکرون در همه نقاط کشور بویژه هرمزگان وجود دارد و برای ایمنی کامل همه باید حداقل دو دز واکسیناسیون را دریافت نموده باشند و سالمندان نیز برای در امان ماندن از بیماری سخت کرونا دز تقویتی و یا همان سوم را حتما دریافت نمایند.

وی افزود: رعایت شیوه نامه های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک نیز در مکان های عمومی و شلوغ باید رعایت گردد تا زمینه موج های تازه کرونا از بین رود.

فرشیدی با اشاره به اینکه سویه تازه اُمیکرون بیشتر جان افرادی را تهدید می نماید که واکسن کرونا تزریق ننموده اند و یا حداقل یک دُز زده باشند؛ و برترین راه برای ایمنی در برابر این سویه تازه تکمیل واکسیناسیون در سه دُز است، اعلام نمود: تا به امروز بیش از دو میلیون و 600 هزار دُز واکسن در هرمزگان تزریق شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1953

به "تزریق روزانه 5000 دُز سوم واکسن کرونا در هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق روزانه 5000 دُز سوم واکسن کرونا در هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید