تصمیمات شورای عالی بورس صرفاً در جهت حفظ منافع دولت است خبرنگاران

به گزارش تنها پیامک، آقابزرگی تغییرات در شورای عالی بورس را ضروری دانست و مطرح نمود: تصمیماتی که در شورای عالی بورس گرفته می گردد صرفاً در جهت حفظ منافع و منابع دولت است.

تصمیمات شورای عالی بورس صرفاً در جهت حفظ منافع دولت است خبرنگاران

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو در مورد تداومت تصمیمات نادرست از سوی شورای عالی بورس با فردین آقابزرگی، کارشناس بازار سرمایه به صورت تلفنی تبادل نظر کرد.

فردین آقابزرگی در شروع با اشاره به اینکه مقام ناظر و بالاترین سیاست گذاری در بازار سرمایه، شورای عالی بورس است گفت: در فضایی که ملتهب است، بازار سرمایه احتیاج دارد که تغییرات و دگرگونی هایی را شاهد باشد اما متأسفانه به جهت تکرار موقعیت هایی که در گذشته نیز شاهد آن بوده ایم، فرایند منفی بازار ادامه دارد.

وی اضافه نمود: گاهاً تصمیمات صحیحی مانند استفاده از ابزارهای اقتصادی که قبلاً در شورای عالی بورس گرفته شده است در سازمان بورس با نام بومی سازی به اندازه ای تغییر می نماید که شکل و ماهیت اصلی خود را از دست می دهد. به عنوان مثال دامنه نوسان نامتقارن یکی از دغدغه های جدی است که فعالان بازار سرمایه در پی آن بوده و هستند. تغییر دامنه نوسان نیز با نیت مثبت و خوب صورت گرفت اما خروجی کار به شیوه ای رقم می خورد که قابل قبول نیست.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به تغییر دامنه نوسان توضیح داد: اگر این کار برای دو یا سه روز و جهت خروج افرادی که کمتر شناختی از بازار دارند صوررت می گرفت، مناسب بود اما در حال حاضر قسمت اعظم سهام ها قفل شده اند؛ آن هم سهام هایی که در شرکت های پرگردش و پرحجم و مؤثر بر شاخص قرار دارند. همه این سهم ها اصلاح خودشان را انجام داده اند و به نقطه ای جذاب برای سرمایه گذاری نزدیک شده اند.

وی بیان نمود: اگر تفکری را به تاسی از تفکرات دولتی در شورای عالی بورس بخواهیم حاکم کنیم، شاهد چند دستگی و اثرگذاری کم خواهیم بود. در شورای عالی بورس وقتی وزیر اقتصاد نظری می دهد، همه از آن تبعیت می نمایند و به همین جهت بافت شورای عالی بورس دولتی است.

آقابزرگی تغییرات در شورای عالی بورس را لازم و ضروری دانست و مطرح نمود: پنج وزیر دولت و رئیس کل بانک مرکزی در شورای عالی بورس حضور دارند و تصمیماتی که گرفته می گردد صرفاً در جهت حفظ منافع و منابع دولت است. در حال حاضر رئیس جدید سازمان بورس به صراحت و شفافیت این مسئله را مطرح کردند و اعلام کردند تمام کارهایی که انجام می گردد در راستای اجرای منویات دولت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1543

به "تصمیمات شورای عالی بورس صرفاً در جهت حفظ منافع دولت است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیمات شورای عالی بورس صرفاً در جهت حفظ منافع دولت است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید