کوشش بغداد برای بازپس گیری تسلیحات داعش از دمشق و کردهای سوریه

به گزارش تنها پیامک، منابع مطلع از کوشش نخست وزیر پیشبرد امور عراق برای باز پس گیری آن بخش از تجهیزات نظامی عراقی که داعش به سوریه منتقل نموده، خبر دادند.

کوشش بغداد برای بازپس گیری تسلیحات داعش از دمشق و کردهای سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع مطلع در دولت پیشبرد امور عراق به نخست وزیری عادل عبدالمهدی از درخواست بغداد از دمشق و شبه نظامیان موسوم نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) مبنی بر تحویل تجهیزات نظامی مختلف موجود در سوریه خبر دادند.

روزنامه العربی الجدید به نقل از منابع مطلع در دفتر نخست وزیری عبدالمهدی نوشت: مقامات عراقی از سوریه خواسته اند که تجهیزات نظامی راکه داعش طی اشغال اراضی عراق در نیمه های سال 2014، در عراق به غنیمت گرفت و بخش زیادی از آن را به داخل خاک سوریه انتقال داد، به بغداد تحویل دهد.

بر اساس این گزارش، این ادوات نظامی شامل اسلحه و تجهیزات نظامی مدرن آمریکایی و روسی از جمله تانک ، خودروی زرهی، نفربر، وسایل نقلیه جنگی و سایر سلاح های سبک و نیمه سنگین است که اخیرا به دست ارتش سوریه افتاده است و بخشی از آنها در ماه فوریه و در جریان مقابله نیروهای سوریه با داعش در حومه ادلب تحت کنترل دمشق در آمده است.

در این گزارش آمده است که بغداد همچنین در حال اعمال فشار برای بازپس گیری ادوات نظامی خود از نیروهای دموکراتیک سوریه موسوم به قسد که در استان الحسکه و بخش هایی از استان دیرالزور مستقرند، است.

به گفته این منابع، قسد اساسا تحویل سلاح های تحت اختیار خود را که ارزش زیادی دارند، رد می نماید اما مهم این است که طرف آمریکایی، عراق را مسئول باز پس گیری این تسلیحات به ویژه از دولت سوریه می داند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 926

به "کوشش بغداد برای بازپس گیری تسلیحات داعش از دمشق و کردهای سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش بغداد برای بازپس گیری تسلیحات داعش از دمشق و کردهای سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید