کوشش هند برای افزایش واردات نفت عراق در واکنش به تحریم ایران

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران: منابع هندی اعلام کردند این کشور در واکنش به تحریم های غرب علیه ایران میخواهد واردات نفت از ایران را کاهش دهد و به جای آن واردات نفت از عراق را افزایش دهد.

کوشش هند برای افزایش واردات نفت عراق در واکنش به تحریم ایران

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اینترنتی هندوستان تایمز، منابع مطلع هندی اعلام کردند این کشور در اقدامی که دارای تاثیرات تجاری و استراتژیک است، میخواهد واردات نفت از عراق را افزایش دهد و وابستگی خود به نفت ایران را کاهش دهد.

با توجه به افزایش حجم فراوری نفت در عراق و شباهت نوع نفت عراق با نفت ایران، نفت عراق می تواند بهترین گزینه جایگزین نفت ایران باشد که به دلیل تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا، خرید نفت از آن با مسائلی روبرو شده است.

در سفر 19 و 20 ژوئن سلمان خورشید، وزیر امور خارجه هند به بغداد، مذاکره در خصوص روابط انرژی یکی از محورهای مهم گفت وگوهای مقامات دو کشور خواهد بود. این سفر همچنین یک ماه پیش از گفت وگوهای استراتژیک هند و آمریکا در دهلی نو در سطح وزرای خارجه انجام می گیرد.

سهم نفت ایران از واردات نفت دهلی نو در ماه های اخیر کاهش قابل ملاحظه ای یافته است. بر اساس آخرین آمارهای رسمی، در سال 13-2012 (منتهی به ماه مارس) واردات نفت هند از ایران 26.5 درصد کاهش یافته و از 18.1 میلیون تن سال قبل از آن به 13.3 میلیون تن رسیده است.

همچنین در سال 13-2012، ایران 7.2 درصد نفت وارداتی هند را تامین کرد، در حالی که در سال قبل از آن سهم نفت ایران از واردات نفت هند 10.5 درصد بود.

یک مقام هندی در این باره گفت: موضوعاتی در خصوص پرداخت ها و مسائل بیمه ای وجود دارد که پالایشگاه های هندی به دلیل تحریم ها (علیه ایران) با آنها روبرو شده اند. به همین دلیل واردات کاهش پیدا نموده است.

11

منبع: تسنیم
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 556

به "کوشش هند برای افزایش واردات نفت عراق در واکنش به تحریم ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش هند برای افزایش واردات نفت عراق در واکنش به تحریم ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید