توافق مقامات عراق برای پرداخت بدهی های برقی به ایران

به گزارش تنها پیامک، وزارت برق عراق اعلام کرد که مقامات این کشور برای پرداخت زمان بندی شده بدهی های برقی به ایران به توافق رسیده اند.

توافق مقامات عراق برای پرداخت بدهی های برقی به ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع عراقی، امروز (جمعه)، گزارش دادند که احمد موسی سخنگوی وزارت برق عراق از توافق بر سر پرداخت بدهی های برقی به ایران خبر داده است.

سخنگوی وزارت برق عراق در مصاحبه با خبرگزاری رسمی این کشور (واع) در این خصوص گفت: بدهی و مبالغی وجود دارد که باید به طرف ایرانی پرداخت شود. در دیدار وزیر برق با وزیر دارایی و مدیر کل بانک تجاری عراق بر سر زمان بندی کردن بدهی ها توافق شد تا پمپاژ گاز ایران مجددا در روز های آینده صورت گیرد.

احمد موسی با اشاره به اینکه در صورت بازگشت [واردات]گاز ایران به حالت اولیه، تولید برق [در عراق]به 22 هزار مگاوات خواهد رسید، توضیح داد: افزایش تولید در بالارفتن تعداد ساعات برق رسانی به شهروندان بازتاب خواهد داشت.

وی در انتها با اشاره به اینکه پمپاژ گاز از جانب طرف ایرانی همچنان در 20 میلیون متر مکعب محدود شده است، خبر داد که وزارت برق عراق در فصل تابستان به 70 میلیون متر مکعب گاز احتیاج دارد.

این اظهارات در حالی بیان شده است که وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران، اخیرا، در دیدار با همتای عراقی خود درباره نهایی کردن یک جدول زمانی شامل روش های بازپرداخت و پرداخت بد هی های طرف عراقی به جمهوری اسلامی ایران مذاکره کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1692

به "توافق مقامات عراق برای پرداخت بدهی های برقی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق مقامات عراق برای پرداخت بدهی های برقی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید