توجیه پنتاگون درباره پنهانکاری در خصوص مجروحان آمریکایی پایگاه عین الاسد

به گزارش تنها پیامک، پنتاگون مدعی شد هیچگونه تلاشی برای کم اهمیت نشان دادن و یا تأخیر در انتشار اطلاعات مربوط به مجروحان حملات موشکی ایران در پایگاه هوایی عین الاسد صورت نگرفته است.

توجیه پنتاگون درباره پنهانکاری در خصوص مجروحان آمریکایی پایگاه عین الاسد

به گزارش گروه بین الملل تنها پیامک، انتشار اخبار مربوط به نظامیان آسیب دیده در جریان حملات موشکی ایران به پایگاه هوایی عین الاسد به چالش جدید دولت آمریکا تبدیل شده و این سوال را در میان افکار عمومی و رسانه های آمریکا ایجاد نموده که چرا اخبار مصدومیت نظامیان این کشور با تاخیر اعلام شده و ایا دولت آمریکا در رابطه با حملات موشکی ایران چیزی دیگری نیز پنهان می نماید؟

خبرگزاری رویترز با اشاره به اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور، مارک اسپر وزیر دفاع و سایر مقامات دولت آمریکا برای یک هفته می گفتند حمله ایران به پایگاه های در عراق هیچ کشته و یا زخمی نداشته است، نوشت: اما این دیگر حقیقت ندارد.

بر اساس این گزارش، جاناتان هافمن سخنگوی پنتاگون گفته رهبران نظامی در واشنگتن درست روز پنج شنبه فهمیدند که 11 نظامی آمریکا به دلایل ضربه مغزی به بیرون از عراق انتقال داده شده اند. هافمن مدعی شد: این ایده که کوشش شده بنا به دلایل سیاسی، مجروحیت نظامیان کم اهمیت نشان داده گردد، درست نیست.

رویترز نوشت: اما انتشار مجروحیت ذهنی در اواخر پنج شنبه، یک هفته پس از حمله ایران، حداقل باعث خواهد شد تا بحث ها درباره عملکرد قدیمی پنتاگون در رابطه با مصدومان ذهنی آغاز گردد. پنتاگون این نوع مصدومیت را متفاوت در نظر می گیرد و می گوید نیازی نیست تا بلافاصله به فرماندهی اعلام گردد.

در همین حال، سی ان ان با اشاره مصدومیت مغزی 11 نظامی آمریکا گزارش داد: این مسئله نشان می دهد اثر حمله ایران خیلی جدی تر از برآوردهای اولیه است.

همزمان انتشار اخبار کشته شدن دو نظامی آمریکا در آلمان تردیدهای جدی را درباره صداقت مقامات آمریکایی ایجاد نموده است. پنج روز قبل خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد دو نظامی آمریکایی به نام های خاویر ایفارت و آزس وایتهرست که هر دو 20 ساله بودند، شامگاه پنجشنبه گذشته در پایگاه هوایی آمریکا در شهر اسپنگداهلم در غرب آلمان به دلایل نامعلومی جان خود را از دست دادند. دولت آمریکا تا به امروز هیچ توضیحی درباره مرگ این دو نفر نداده است اما برخی ها این فرضیه را مطرح نموده اند که این افراد در جریان حملات موشکی به پایگاه عین الاسد کشته شده اند اما دولت آمریکا کوشش دارد آنها را با بهانه های مختلف پنهان نگه دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 697

به "توجیه پنتاگون درباره پنهانکاری در خصوص مجروحان آمریکایی پایگاه عین الاسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجیه پنتاگون درباره پنهانکاری در خصوص مجروحان آمریکایی پایگاه عین الاسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید