توضیحات فدراسیون در مورد حضور 3باشگاه ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در پی تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در رابطه با شرایط سه باشگاه ایرانی از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و به منظور تنویر افکار عمومی و جامعه فوتبال، توضیحاتی از سوی فدراسیون فوتبال به جامعه فوتبال ارائه می گردد.

توضیحات فدراسیون در مورد حضور 3باشگاه ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا در تاریخ 22 دسامبر 2021 دادخواستی را در رابطه با عدم رعایت بعضی از معیارها و الزامات اجباری (A Criteria) به وسیله باشگاه های استقلال، پرسپولیس و گل گهر تسلیم بخش کنترلی AFC Entry Control Body کرد که مسئولیت معین نمودن امکان حضور یا عدم حضور باشگاه ها درمسابقات باشگاهی تحت نظر AFC را دارد.

به موجب این دادخواست ها، مدارک ارسالی قبلی باشگاه ها جهت دریافت مجوز حرفه ای برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، در تاریخ 10 نوامبر 2021 به وسیله شرکت مستقل حسابرسی به نام Ballympics آنالیز شد. دادخواست های AFC و گزارش حسابرسی به وسیله AFC مستقیماً برای کلیه باشگاههای ایرانی دریافت نماینده مجوز حرفه ای ارسال شده و نواقص مربوط به هرکدام از باشگاه ها برای آنها با ذکر جزئیات و مستندات ارسال شده است.

بر اساس همین گزارش، سه باشگاه استقلال ، پرسپولیس و گل گهر پیروز به رعایت الزامات و معیارهای A قوانین و مقررات مجوز حرفه ای AFC نشده اند.

شایان ذکر است مطابق با آیین نامه مجوز حرفه ای AFC ، باشگاه ها موظف به رعایت کلیه معیارهای A که لازم الاجراست، می باشند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در دادخواست تقدیمی، از مرجع Entry Control Body خواستار ابطال مجوزهای حرفه ای اعطا شده به این سه باشگاه ایرانی و پس گیری سهمیه مربوطه در مسابقات لیگ قهرمانان فصل جاری و ارسال پرونده باشگاه ها به کمیته انضباطی AFC جهت اتخاذ تصمیم شده است.

به موجب ابلاغیه دریافتی، به باشگاه ها 5 روز و تا ساعت 11:59 شب به وقت محلی مالزی روز 27 دسامبر 2021 فرصت داده شده تا دفاعیات و مدارک و مستندات خود را برای تصمیمات آینده ارسال نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1971

به "توضیحات فدراسیون در مورد حضور 3باشگاه ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات فدراسیون در مورد حضور 3باشگاه ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید