تیم های ایرانی آب رفتند!، پرسپولیس گران ترین تیم لیگ برتر

به گزارش تنها پیامک، طبق ارزش گذاری سایت ترانسفر مارکت، تمام تیم های بزرگ ایران بعد از فصل جابجایی و جدایی دسته جمعی ستاره ها، از نظر ارزش گذاری اقتصادی، ضرر کرده اند و نسبت به گذشته افت فاحشی را تجربه می کنند.

تیم های ایرانی آب رفتند!، پرسپولیس گران ترین تیم لیگ برتر

به گزارش خبرنگاران، تا پایان لیگ بیستم، استقلال بالاتر از پرسپولیس، ارزشمندترین تیم ایران بود و بازیکنان ارزشمند و گران قیمتی را در ترکیب خود داشت اما با تغییر و تحولاتی که در پنجره جابجایی تابستانی رخ داد، طبق اعلام سایت ترانسفر مارکت (مستندترین منبع مالی فوتبال دنیا که به طور مستمر ارزش بازیکنان و در نتیجه ارزش تیم ها و لیگ های سراسر دنیا را معین می کند)، پرسپولیس اکنون ارزشمندترین تیم ایران است.

همچنین گل گهر سیرجان بعد از جذب چندین بازیکن نامدار و ارزشمند، اکنون در رتبه سوم ارزشمندترین تیم ایران واقع شده است و در این بین تراکتور که با مسائل زیادی از جمله از دست دادن بازیکنان خود به علت مسائل مدیریتی و مالی روبرو است، تا نیمه های جدول سقوط کرده و دیگر در بین ارزشمندترین های لیگ قرار ندارد!

استقلال

استقلال در حالی لیگ بیستم را به پایان رساند که این تیم با 14.9 میلیون یورو، ارزشمندترین تیم ایران بود اما جدایی بازیکنانی مانند مهدی قایدی، محمد نادری، شیخ دیاباته، هروویه میلیچ، رشید مظاهری، مسعود ریگی، فرشید اسماعیلی و ... آبی ها را با سقوطی 4 میلیون یورویی روبرو کرده و آن ها به رتبه دوم لیگ ایران تنزل کرده اند.

پرسپولیس

پرسپولیس هم با افت ارزش تیمی روبرو شده اما این مقدار برای سرخپوشان شدید نیست. آن ها در پایان لیگ بیستم 12.6 میلیون یورو ارزش گذاری شده بودند که با وجود جدایی کنعانی زادگان، نوراللهی و مغانلو، پرسپولیس با 11.3 میلیون یورو به رتبه نخست ارزشمندترین تیم ایران صعود کرده است.

سپاهان

جدایی بازیکنان ارزشمند و تاثیرگذاری مانند احسان حاج صفی، محمد محبی، پیام نیازمند، استنلی کی روش و ... گریبان سپاهان را هم گرفته و این تیم که تا قبل از این 10.2 میلیون یورو ارزش گذاری شده بود، با 8.6 میلیون یورو به رتبه چهارم ارزشمندترین تیم ایران سقوط کرده است.

گل گهر سیرجان

شاید در یک نگاه منطقی، گل گهر تنها تیم لیگ برتر بود که نسبت به فصل گذشته تقویت شده است. تیم های استقلال، پرسپولیس و سپاهان روی کاغذ نتوانستند به جای بازیکنان از دست رفته خود ستاره های بزرگتری را جذب کنند اما گل گهر ضمن حفظ برخی از داشته های خود، خریدهای تازهی را هم انجام داده و از 8.3 میلیون یورو در لیگ بیستم، به رقم 9.1 میلیون در لیگ بیست و یکم رسیده است و در رتبه سوم واقع شده است.

تراکتور

پنجمین تیم ارزشمند فصل گذشته با حدود دو میلیون یورو افت، از 8.4 میلیون یورو به 6.45 میلیون یورو سقوط کرده که این فرایند با توجه به اوضاع و احوال این روزهای تیم تبریزی چندان پایدار نیست و امکان دارد ارزش این تیم به پایین تر از این هم سقوط کنند.

در نگاه کلی لیگ ایران آب رفته و کوچ دسته جمعی ستاره های لیگ بیستم، باعث کاهش ارزش فوتبال ایران شده است. باید چشم انتظار آینده نشست و دید در طول فصل تازه، فوتبال ایران کدام بازیکنان را در حد ستاره های گذشته رونمایی می کند.

در ادامه جدول کلی ارزش گذاری تیم های ایرانی را مشاهده می کنید:

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1822

به "تیم های ایرانی آب رفتند!، پرسپولیس گران ترین تیم لیگ برتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم های ایرانی آب رفتند!، پرسپولیس گران ترین تیم لیگ برتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید