جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی مکزیک را بیشتر بشناسیم

به گزارش تنها پیامک، وجود سواحل زیبا، یکی از برزگترین صخره های مانع در دنیا ، فرهنگی شاد و تاریخ باستانی مایاها، مکزیک را به یک مقصد توریستی محبوب تبدیل نموده است. مکزیک، سرزمین رنگ و کنتراست هاست. سواحل پرازدحام شما را به شهرهای استعماری آرامی دعوت می نمایند در حالیکه اقامت گاه های آن دری به سوی جنگل می گشایند که در آن طوطی ها و میمون های زیبایی زندگی می نمایند. کوه های باشکوه به بیایان های دور می رسند. خانه های سنتی پوئبلو در کنار املاک اسپانیایی قرار گرفته است. خرابه های شهر مایان در خارج از متروپلیس های مدرن اکتشاف شده است. در این مقاله 10 مکان زیبا برای بازدید از مکزیک را بیان می کنیم:

جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی مکزیک را بیشتر بشناسیم

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تور مکزیک هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک دریافت کنید.

10. پوئبلا:

پوئبلا در سال 1531 در مرکز مکزیک بنا قرار گرفته است و ششمین شهر بزرگ در کشور می باشد که دارای بیش از 2 میلیون جمعیت است. موقعیت استراتژیک آن ، این شهر را به یک شهر مهم تبدیل نموده است. امروزه ،این شهر استعماری جالب و زیبا با مسافران گرسنه هماهنگ شده و به همین خاطر نیز به عنوان پایتخت غذای مکزیک مشهور و شناخته شده است. اگر سفری به این شهر داشتید حتما غذای سنتی مکزیکی ها به نام پوبلانو را امتحان کنید. این غذا به گفته افراد محلی ، اختراع همین شهر است. در سایه آتش فشان پوپوکاتپتل بایستید و از معبد Catedral de Puebla نیز بازدید نمایید. این معبد دارای مجسمه های عقیق و سقف گنبدی شکلی است که از سنت پیتر روم الگو گرفته است. شهر چولولا در نزدیکی این شهر قرار گرفته و دارای اهرام بزرگی است که تا به حال ساخته شده است. این ساختار در طول قرن ها نادیده گرفته شده است.

9. مریدا:

نام مستعاری آن ، شهر سفید است. مریدا پایتخت ایالت یوکاتان مکزیک است.این شهر در سال 1542 توسط فاتحان اسپانیایی در بالای شهر باستانی مایان ساخته شد ودارای ویژگی های متعدد از دوران استعماری است. یکی از این ساختمان ها شامل کاخ رهبر قبلی کنکیستادور هاست. میدان اصلی شهرستان به نام El Zocalo ، مکان بسیاری از ساختارهای تاریخی همچون کلیسای جامع قرن شانزدهم ، کاخ فرماندار و تالار قدیمی شهر است.خیابان های درخت کاری شده در El Pasea Montejo با قصرهای زیبایش ، نشانگر شکوه سابق شهر به عنوان پایتخت ساخت طناب در دنیا است. این خیابان بعد از گذارندن یک روز گرم ،می تواند مکان زیبایی برای قدم زدن باشد.

8. تخکو:

مسافرانی که علاقه مند جواهرات نقره هستند می توانند سری به این شهر بزنند زیرا تخکو به خاطر کارهای نقره خود بسیار مشهور است. این شهر در شمال ایالت گررو قرار گرفته و به عنوان اولین و مهم ترین منطقه معدنی شناخته شده است. امروزه خیابان های آن با سنگ ها، خانه های استعماری بزرگ با بالکون هایی پر از گل های رنگارنگ ، مربع های کوچک و کارگاه های نقره پر شده است و این شهر را به یکی از محبوب ترین مکان ها برای بازدید در مکزیک تبدیل نموده است. کلیساهایی همچون سنتا پریسکا ، نشانگر سبک معماری باروک هستند. هفته مقدس زمان خوبی برای بازدید از تخکوست زیرا در این زمان مراسمی برگزار می گردد که افراد ایمان و عقیده خود را به نمایش می گذارند.

7. تنگه مس:

تنگه مس ، در ایالت چیهواهوا ، یک سری از دره های باریکی است که بزرگ تر و عمیق تر از گراند کانیون در ایالات متحده است. این تنگه در کوه Tarahumara قرار گرفته و نام خود را از رنگ مسی مایل به سبز خود گرفته است. متداول ترین روش برای کاوش این تنگه ، جهتی به نام Chihuahua al Pacifico است. این جهت از 37 پل و 86 تونل عبور می نماید و دارای ارتفاع 2400 متری از سطح دریاست، به همین خاطر منظره زیبایی از تنگه دیده می گردد. بیشتر ماجراجویان از پل های معلق، صخره نوردی و پیاده روی در این مکان لذت می برند.

6. گوآناخوآتو:

گوآناخوآتو پایتخت ایالتی به همین نام بوده و بسیار جذاب و شگفت انگیز است. خطوط سنگ فرش، کافه های کنار خیابان و بعضی از معماری های خیره نماینده سبک باروک در شمال امریکا، به این شهر حس اروپایی بخشیده است.این شهر همچنین دارای تونل های زیر زمینی است که به عنوان جاده به کار می رود و همین امر نیز موجب منحصر به فرد شدن آن در دنیا شده است. شهر گوآناخوآتو در سال 1559 بنا قرار گرفت و خیلی زود به خاطر معادن طلا و نقره خود مشهور شد. می توان از بعضی از معادن دیدن کرد. معدن La Valencia از جمله این معادن است که غنی ترین معدن نقره در دنیا می باشد. در کنار معدن کلیسای سان کیتنو واقع شده است که با طلا و نقره به خوبی تزیین شده است. این شهر بهترین مکان برای لذت بردن از موسیقی ماریاچی سنتی است.

5. اوآخاکا:

این شهر نیز پایتخت ایالتی به همین نام است و در دره ای زیر کوه های Sierra Madre واقع شده است. معماری استعماری، سایت های باستان شناسی ، یک فضای آرام و یک روز خوب در فستیوال مرده ها ، این شهر را به یک مقصد توریستی خوب در مکزیک تبدیل نموده است. در قلب اوآخاکا میدان زیبا و جذاب آن به نام زوکالو قرار گرفته است که توریست ها می توانند نشانه های تاریخی استعماری زیبا مانند کلیسای سانتو دومینگو، موزه تور ، فروشگاه سوغاتی را تحسین نمایند. بازدید نمایندگان می توانند دره های زیبایی را در مونت آلبان مشاهده نمایند.

4. مکزیکو سیتی:

مکزیکو سیتی پایتخت کشور مکزیک است که دارای گرو های قومی از سراسر دنیا است.این شهر نه تنها مرکز آموزشی، فرهنگی و سیاسی کشور مکزیک است بلکه یکی از مهم ترین مراکز تجاری و اقتصادی در آمریکای لاتین می باشد. در حالیکه هیچ ساحلی در مکزیکو سیتی وجود ندارد، توریست ها می توانند از کارها و موارد جالب و شگفت انگیزی بازدید نمایند. مراکز تاریخی در مناطق برجسته تاریخی همچون Plaza de la Constitucion ، کلیسای جامع متروپولیتن ، قصر ملی و خرابه های معبد آزتک باستان بسیار پر جنب و جوش است.

3. تئوتیهواکان:

مصر به خاطر اهرام خود بسیار مشهور است. تئوتیهواکان نیز دارای اهرام بسیار بزرگی است. این اهرام در سال های بین 100 بعد از میلاد و 450 بعد از میلاد ساخته شد. در این دوره ، تئوتیهواکان در حال ظهور به عنوان یک مرکز مذهبی مهم در آمریکای میانه بود. در واقع نام این اهرام به معنای زادگاه خدایان است که توسط آزتک ابداع شده بود. مهم ترین آثار تاریخی، اهرام خورشید و ماه ، و معبد QUETZALCOATL است. تئوتیهواکان به خاطر برنامه ریز شهری خود بسیار مشهور شد. این شهر تنها 50 کیلومتر به مکزیکو سیتی فاصله دارد. بنابراین شما می توانید سفری یک روزه به آن داشته باشید.

2. مقصد ساحلی در مکزیک:

مکزیک هیچ کمبودی در زمینه سواحل زیبا ندارد. بعضی از این سواحل شامل خلیج مکزیک و دریای کارائیب در شرق و اقیانوس آرام در غرب است.بعضی از این سواحل در طول سال ها توانسته اند توریست های زیادی را به خود جلب نمایند. در حالیکه بعضی دیگر مورد توجه افراد قرار نگرفته اند. تمامی این سواحل زیبا دارای آب های شفاف ، کریستالی و زلالی هستند که می تواند برای همه جذاب و چشم نواز باشد. همچنین فعالیت های مختلفی نیز برای جذب توریست در این سواحل انجام می گردد.

1. چیچن ایتزا:

چیچن ایتزا در شبه جزیره یوکاتان واقع شده و یکی از مشهورترین شهر های مایان است. این موضوع تا حدودی عجیب است زیرا بیشتر ساختارهای معروف آن معماری کلاسیک ومعمولی مایان را ندارند اما نشان دهنده اثر قوی از تمدن های مکزیک مرکزی هستند. این شهر بسیار پیشرفته تر از سایر خرابه های مایان در مکزیک است و می تواند ازدحام بیشتری داشته باشد. اما ترکیب مقبره هایی با مقیاس بزرگ و محاسبات دقیق و نجومی پر رمز وراز در ساختمان ها ، چیچن ایتزا را بسیار جالب و شگفت انگیز نموده است. بیشتر توریست ها سفر یک روزه به این ناحیه دارند.

منبع: مجله سفر
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 641

به "جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی مکزیک را بیشتر بشناسیم" امتیاز دهید

1 کاربر به "جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی مکزیک را بیشتر بشناسیم" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی مکزیک را بیشتر بشناسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید