جوکار: هدف اصلی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری شایسته سالاری است

به گزارش تنها پیامک، رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تاکید نمود که هدف اصلی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری ایجاد بستر مناسب برای حضور فردی با معیارهای شایسته و در تراز انقلاب اسلامی در صندلی ریاست جمهوری برای خدمت به مردم است.

جوکار: هدف اصلی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری شایسته سالاری است

محمد صالح جوکار در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به آنالیز طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری در مجلس، گفت: در طول سالیان گذشته ما شاهد بودیم که مسائلی پیرامون این صندلی شکل گرفته است. در حال که حدود 41 سال از عمر انقلاب اسلامی می گذرد اما ما هنوز نتوانستیم اصل 115 قانون اساسی را به درستی تبیین و مصادیقی برای آن بیاوریم.

وی در ادامه اظهار کرد: ما صرفا تعاریفی برای رجل مذهبی، رجل سیاسی و مدیر و مدبر بودن برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری مطرح کردیم ولی هیچ گاه معیارها و شاخص های صحیحی برای سنجش در نظر نگرفته ایم. در این طرح مجلس سعی نموده تا معیارهای عمومی و معیارهای اختصاصی برای داوطلبین حضور در انتخابات ریاست جمهوری تعریف کند.

نماینده مردم یزد در مجلس توضیح داد: مثلا صراحتا ذکر شده که داوطلب حضور در انتخابات ریاست جمهوری نباید محکومیت مالی و یا کیفری داشته باشد. یا سن را حداقل از 40 سال و حداکثر تا 70 سال در نظر گرفته ایم چراکه پایین تر از 40 سال از پختگی و تجربه کافی برخوردار نیست و بالاتر از 70 سال از نظر جسمی توانمندی کار در دومین پست و صندلی در کشور را ندارد.

وی در ادامه تاکید نمود: از سوی دیگر این طرح یاری می نماید تا رئیس جمهورهای آینده در برابر ملت جوابگو باشند؛ چرا که بر اساس این طرح داوطلبین حضور در انتخابات ریاست جمهوری باید برنامه داشته باشند. اینکه یک کاندیدا بدون برنامه در انتخابات حضور یابد پیامش فرافکنی و رفتن به حاشیه در آینده نه چندان دور است.

وی اضافه کرد: ما در این طرح به دنبال این هستیم تا یک فردی که شایستگی های لازم را برای صندلی ریاست جمهوری داشته و واقعا در تراز انقلاب اسلامی می باشد؛ به عنوان رئیس جمهور انتخاب گردد تا با روحیه فداکاری، خدمت به مردم، ساده زیستی و جهادی پابه عرصه گذاشته و مطالبات مردم را رفع کند. ما اگر بخواهیم مسائل جامعه حل گردد باید ساز و کار را برای حضور فردی فراهم کنیم که شاخصه های لازم را داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1425

به "جوکار: هدف اصلی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری شایسته سالاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوکار: هدف اصلی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری شایسته سالاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید