تور آلمان ارزان: حذف برق هسته ای تهدیدی برای صنایع آلمان، اختلالات شبکه برق آلمان 29 درصد افزایش یافت

به گزارش تنها پیامک، حذف انرژی هسته ای از سبد فراوری برق آلمان زمینه نگرانی صنایع این کشور برای تامین برق را به وجود آورده خسارات ناشی از اختلال در شبکه برق ناشی از این سیاست هزاران یورو برآورد شده است.

تور آلمان ارزان: حذف برق هسته ای تهدیدی برای صنایع آلمان، اختلالات شبکه برق آلمان 29 درصد افزایش یافت

با تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کشور آلمان در راستای سیاست های انرژی خود میخواهد، در هفته پیش رو 3 نیروگاه هسته ای از 6 نیروگاه هسته ای خود را پس از 35 سال فراوری برق از مدار فراوری خارج کند.

به گزارش رویترز، این اقدام در شرایطی اتفاق می افتد که بعضی از فراوریکنندگان شرکت های انرژی آلمانی از طرح های حذف تدریجی انرژی هسته ای از سبد انرژی برق انتقاد نموده و هشدار دادند، آلمان ممکن است، با خاموشی روبرو گردد.

بر اساس گزارشات مندرج در اشپیگل، مدیران شرکت های صنعتی در بالاترین سطوح به فکر رهایی از شبکه برق آلمان و استفاده از شبکه برق سایر کشور ها هستند، زیرا عواقب حذف انرژی هسته ای و حرکت به سمت جایگزین انرژی تجدیدپذیر، تاثیرات منفی زیادی بر این صنایع گذاشته است.

*تهدید حذف برق هسته ای برای اقتصاد آلمان

به همین دلیل، مدیر کارخانه اکسل برند، می گوید: نوسان ولتاژ به علت حذف نیروگاه های اتمی از شبکه بیشتر از 10 هزار یورو خسارت به بار آورده و ممکن بود، خسارات جبران ناپذیری نظیر آتش سوزی را از خود برجای بگذارد.

به گزارش فارس، اطمینان پذیری پایین برق بدست آمده از مزارع انرژی خورشیدی و بادی سبب شده تا پیش بینی دقیق مقدار فراوری برق با دشواری روبرو گردد و قطعی های کوتاه زمینه خرابی تجهیزات و ضرر و یان به شرکت های صنعتی را فراهم کند.

*افزایش 31 درصدی خرابی ناشی از قطع برق در آلمان

بر همین اساس، نظرسنجی از اعضای انجمن شرکت های انرژی صنعتی آلمان (VIK) نشان داد که تعداد قطعی های کوتاه در شبکه برق آلمان در سه سال گذشته 29 درصد افزایش یافته و در پی آن در همین بازه زمانی، تعداد خرابی های سرویس 31 درصد افزایش یافته است و تقریباً نیمی از این خرابی ها به توقف فراوری منجر شده است.

آگوست واگنر، رئیس یک شرکت نساجی با 180 کارمند در بایرن، توقف فراوری به علت قطع برق را فاجعه می داند و تاکید می نماید: وقتی مواد خود را رنگ می کنیم، هزاران متر در کارخانه رنگ وجود دارد. اگر برق قطع گردد، همه کالا ها از بین می رود و ضرر های زیادی خواهیم داشت.

*سالانه 1100 نفر در آلمان بر اثر حذف برق هسته ای می میرند

ضرر و زیان صنابع تنها مشکل به وجود آمده ناشی از حذف برق هسته ای در آلمان نیست. در این رابهطه یک مطالعه در سال 2020 به وسیله دانشکده بازرگانی هاس نشان داد که فراوری برق هسته ای از دست رفته عمدتاً با فراوری زغال سنگ و واردات خالص برق جایگزین شده است.

در نتیجه هزینه اجتماعی این تغییر از هسته ای به زغال سنگ تقریباً 12 میلیارد دلار آمریکا در سال است که عمدتاً از 1100 مرگ اضافی مرتبط با قرار گرفتن در معرض آلودگی هوای محلی منتشر شده هنگام سوزاندن سوخت های فسیلی است.

اقدامات آلمان برای مقابله با توسعه انرژی هسته ای و ایجاد زیان انبوه برای اقتصاد در شرایطی رقم می خورد که بیش از 80 درصد برق کشور فرانسه از انرژی هسته ای به دست می آیند و صنعت فرانسه از ضرر مشابه در آلمان در امان مانده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2062

به "تور آلمان ارزان: حذف برق هسته ای تهدیدی برای صنایع آلمان، اختلالات شبکه برق آلمان 29 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان ارزان: حذف برق هسته ای تهدیدی برای صنایع آلمان، اختلالات شبکه برق آلمان 29 درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید