حمایت 50 هزار میلیارد تومانی دولت از گردشگری در ایام کرونایی

به گزارش تنها پیامک، ایسنا/ وزیر میراث فرهنگی کشور از حمایت 50 هزار میلیارد تومانی دولت از گردشگری در ایام کرونایی سخن گفت.

حمایت 50 هزار میلیارد تومانی دولت از گردشگری در ایام کرونایی

داستان چیست؟

علی اصغر مونسان در آیین رونمایی از دندان نئاندرتال با اشاره به تأثیر شیوع کرونا بر گردشگری توضیح داد: در حال حاضر کرونا خسارت فراوانی به حوزه گردشگری وارد نموده است، کوشش کردیم با توجه به شرایط و احتیاج اقتصادی و پولی دولت از بخش گردشگری در این دوران حمایت داشته باشیم اگرچه این حمایت ها کافی نیست.

وی اضافه نمود: منابع اقتصادی دولت محدود است با این حال گردشگری را حمایت کرد، دولت در بخش گردشگری 50 هزار میلیارد تومان برای مقابله با خسارت کرونا اختصاص داده است.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: سال آینده نیز هفت هزار میلیارد تومان در بودجه برای حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا پیش بینی شده که کوشش می گردد با توجه به خسارتهای فراوان وارد شده به حوزه گردشگری سهم این بخش از حمایتها قابل توجه باشد.

وی اظهار داشت: حمایت ها در دو بخش انجام شد که در مرحله اول افراد داری کد بیمه مورد حمایت قرار گرفتند، امهال اقتصادیاتی، امهال حق بیمه کارفرمایی، امهال بازپرداخت بدهی های بانکی و امهال هزینه حامل های انرژی از دیگر حمایت های اجرا شده در این حوزه است.

مونسان اظهار داشت: در مرحله دوم حمایت از مشاغل آسیب دیده کرونا شرط داشتن کد بیمه ای از سوی کارفرمایان حذف شد تا واحدهای گردشگری بیشتری بتوانند مورد حمایت قرار بگیرند.

وی یادآور شد: امیدواریم با تزریق واکسن در نوروز سال آینده شاهد رشد گردشگری باشیم، قبل از کرونا گردشگری ایران در بخش های گردشگری داخلی، گردشگری خارجی و حجم سرمایه گزاری فرایند رو به رشد خوبی داشت، سرمایه گذاران این بخش را به عنوان بخش آینده نگر مورد توجه قرار داده بودند، اگر این فرایند گردشگری ادامه پیدا کند در سالهای نه چندان دور گردشگری می تواند به عنوان اقتصاد نوظهور در کشور فعال گردد، چراکه ظرفیت های فراوانی در بخش گردشگری کشور وجود دارد.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری اظهار کرد: همچنان اعتبارات زیادی برای بخش گردشگری در نظر گرفته نمی گردد با این حال با کوشش فعالان گردشگری در حال حاضر گردشگری در کشور به یکی از بخشهای مهم ایجاد اشتغال تبدیل شده است، همچنین گردشگری در ایجاد ارزش اضافه نموده وارد شده است و امیدوارم در سال آینده فرایند متوقف شده گردشگری بخاطر کرونا فرایند رو به رشد را طی نمایند.

وی یادآور شد: در بخش میراث فرهنگی نیز کوشش می کنم بتوانیم از میراث فرهنگی کشور حفاظت کنیم، اگرچه منابع در این حوزه نیز محدود و گستردگی موضوعات فراوان است، در جای جای کشور ما بناهای تاریخی، آثار تاریخی، تپه ها و محوطه های تاریخی داریم و 34 هزار اثر ملی ثبت شده است؛ همچنین یک میلیون سایت و محوطه تاریخی شناخته شده داریم و اگر بخواهیم به کاوش ها سرعت دهیم این میزان زیادتر است، اما بدلیل محدود بودن اعتبارات نمی توانیم کاوش ها را به سرعت انجام دهیم همین امر باعث انجام کاوش های غیرمجاز می گردد.

مونسان با اشاره به استرداد آثار تاریخی کشور اظهار داشت: در این دولت اتفاقات خوبی در این حوزه افتاده است و پیروز به بازپس گیری 1700 آثار تاریخی شدیم که بیش از 84 سال پیش و به امانت به دانشگاه شیکاگو آمریکا داده شده بود و آنها از برگرداندن آن خودداری می کردند، همچنین حکم استرداد سردیس های هخامنشی گرفته شده و اخیرا نیز با کوششهای اجرا شده 49 صندوقچه کاشی های نفیس سده های هفتم قبل از میلاد به کشور بازگردانده شدند.

منبع: همگردی
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1441

به "حمایت 50 هزار میلیارد تومانی دولت از گردشگری در ایام کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت 50 هزار میلیارد تومانی دولت از گردشگری در ایام کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید