حناچی: هیچ عقل سلیمی موافق افزایش نرخ حمل و نقل عمومی نیست ، پروژه گیشا تا آخر سال به بهره برداری می رسد

شهردار تهران گفت: هیچ عقل سلیمی موافق افزایش نرخ حمل و نقل عمومی و فروش صندلی های اتوبوس نیست.

حناچی: هیچ عقل سلیمی موافق افزایش نرخ حمل و نقل عمومی نیست ، پروژه گیشا تا آخر سال به بهره برداری می رسد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم بهره برداری از پروژه عمرانی فاز نخست پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار و پل تقاطع خیابان شهید مزینانی گفت: وفات حضرت فاطمه معصومه (س) را تسلیت عرض می کند که به علم، فضیلت و دانش معروف بودند.

وی ضمن عذرخواهی از تاخیری که در برگزاری مراسم انجام شد، گفت: منطقه 15 یکی از مناطق مهم جنوب شهر تهران است که بیش از 2000 شهید دارد.

شهردار تهران گفت: این پروژه به نام شهید کاظمی نجفی رستگار نام گذاری شده است که از هم رزمان شهید چمران در کردستان و بنیان گذار تیپ 3 بوده است و در شرق دجله همراه با شهید باکری و دیگر شهدا به شهادت رسید و سال ها بعد به جمع شهدای انقلاب اسلامی در شهر پیوست.

حناچی بیان داشت: افتتاح پروژه شهید نجفی رستگار در کاهش ترافیک بسیار موثر بوده است و یکی از تاثیرات آن آرامش بیشتر در مناطق مسکونی و پررفت وآمد خواهد بود.

وی گفت: در محله مشیریه که تراکم واحد های مسکونی و خانوار بالایی دارد و از اولویت بیشتری برخوردار هستند، این پروژه افتتاح شده و ما در مناطق پرتراکم پروژه های بااولویت داریم.

شهردار تهران اظهار داشت: ما در پایان امسال علاوه بر اتمام بخشی از ایستگاه های مترو به تجهیز و مناسب سازی ایستگاه های مترو نیز می پردازیم.

حناچی اظهار داشت: امیدواریم تا پایان امسال بتوانیم پروژه استاد معین و گیشا را به بهره برداری برسانیم.

وی گفت: در حال حاضر با شرایط سخت اقتصادی و کاهش شدید منابع عمومی روبرو هستیم و ما پروژه ها را اولویت بندی کردیم و اگر بودجه را تقسیم بندی می کردیم به پیشرفت فیزیکی اندکی می رسیدیم.

شهردار تهران گفت: پروژه آرش اسفندیار به بهره برداری رسیده است و این ها باقیمانده پروژه های بزرگ مقیاسی است که در شرق بوده که با نگاه جدید پروژه های جدید را تعریف می کنیم.

حناچی بیان داشت: در حال حاضر محله مشیریه به مترو متصل شده است و یکی از اقدامات ما اتصال محلات مختلف به مترو است که امیدواریم این اقدام صورت بگیرد.

حناچی در جمع خبرنگاران گفت: امروز فاز اول بزرگراه 76 متری نجفی رستگار افتتاح شد و یکی از راستا های ارتباطی مهم جنوب شرقی تهران است که به شکل کمربندی به بهره برداری می رسد.

شهردار تهران ادامه داد: کسانی که از جنوب به شرق تهران و جاده امام رضا (ع) می فرایند دیگر نیاز نیست از راستا های مسکونی طی مسافت کنند و یک آرامشی در محله مشیریه ایجاد می کند.

حناچی درباره افتتاح پروژه های جدید در تهران گفت: با توجه به محدودیت منابع، پروژه ها اولویت بندی شده اند و تا آخر امسال گیشا به بهره برداری می رسد و بخش عمده ای از پروژه های بزرگ تهران به پایان می رسد.

وی اظهار داشت: پروژه های جدیدی را در تهران در آینده اجرایی می کنیم که عمدتا در مقیاس محلی است.

شهردار تهران گفت: توسعه قلمرو عمومی از شعار های ما بوده است که اعتباراتی نیز در سال 99 برای آن اختصاص داده ایم.

حناچی درباره فروش صندلی های اتوبوس ها نیز گفت: اصل خبر صحیح نبود و در توئیتی که منتشر کردم توضیحات لازم را دادم و در این شرایط هیچ عقل سلیمی به دنبال افزایش کرایه اتوبوس و خرید صندلی اتوبوس نیست.

وی گفت: خبری که منتشر شده بود در حاشیه یکی از نمایشگاه ها بود که اگر میزان ظرفیت استفاده از اتوبوس افزایش پیدا کند، می توانیم این طرح را نیز اجرایی کنیم.

شهردار تهران درباره سهمیه بندی بنزین و اقدامات اجرا شده شهرداری گفت: در هفته گذشته قرار بود جلسه ای در حوزه توسعه حمل و نقل عمومی و به خصوص اتوبوس برگزار شود و دولت هم پیگیر است که از طریق تعمیر، بازسازی و ورود اتوبوس های جدید اقدامات لازم را انجام دهیم و تا هفته آینده نیز در این خصوص اطلاع رسانی می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 3 بهمن 1398 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 583

به "حناچی: هیچ عقل سلیمی موافق افزایش نرخ حمل و نقل عمومی نیست ، پروژه گیشا تا آخر سال به بهره برداری می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی: هیچ عقل سلیمی موافق افزایش نرخ حمل و نقل عمومی نیست ، پروژه گیشا تا آخر سال به بهره برداری می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید