خاکی صدیق: نمره خوبی به آموزش عالی در بحث مقابله با کرونا می دهم

به گزارش تنها پیامک، معاون آموزشی وزیر علوم گفت: کارنامه کلی آموزش عالی در بحث مقابله با این بیماری را مثبت ارزیابی می کنم و نمره خوبی به آن می دهم.

خاکی صدیق: نمره خوبی به آموزش عالی در بحث مقابله با کرونا می دهم

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه تنها پیامک، علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در شصت و ششمین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور، که امروز دوشنبه 6 مرداد ماه با حضور منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مجتبی صدیقی معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان، علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزارت علوم، ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان، جاماسب نوزری، مدیر کل امور دانشجویان داخل، عبدالحمید علیزاده، مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی و منصوره سادات صادقی، مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت به صورت مجازی برگزار گردید با تاکید بر انعطاف پذیری در اجرای قوانین جاری در دوران شیوع ویروس کووید -19گفت: بایستی قوانین را به گونه ای اجرا کنیم که کمترین آسیب را به ذینفعان برساند.

خاکی صدیق اضافه کرد: در چند ماه گذشته، تمامی فعالیت های جاری کشور از جمله در بخش آموزش عالی تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است. این تاثیر موجب تغییر جهت در فعالیت های جاری آموزش عالی شد. در این میان احتیاج است در موارد مختلفی همچون کمیسیون موارد خاص، رویداد های دانشجویی و دانشجویان بین المللی، سیاست های هماهنگی را در پیش داشته باشیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه معاونت آموزشی وزارت علوم چه در بخش ستادی و چه در دانشگاه ها تصمیمات به موقعی گرفته است، توضیح داد: کارنامه کلی آموزش عالی در بحث مقابله با این بیماری را مثبت ارزیابی می کنم و نمره خوبی به آن می دهم.

خاکی صدیق با تاکید بر کسب تجربه ها و دستاورد های بزرگی در آموزش عالی به واسطه کرونا اظهار کرد: در کنار مصائب و مسائل پیش آمده با شیوع این ویروس همچون توقف آموزش حضوری، دستاورد ها و تجربیات تازه ای نیز کسب شد. نوع مسائل پیش آمده برای آموزش عالی متفاوت از آموزش و پرورش بوده است به عنوان نمونه، تنوع حضور دانشجو های مختلف در یک کلاس آموزش عالی، در آموزش و پرورش وجود ندارد. با توقف آموزش حضوری، به دنبال یافتن و اتخاذ راهکار جایگزین با همفکری مدیران و روسای دانشگاه ها رفتیم و در نهایت آموزش مجازی را جایگزین آموزش حضوری کردیم.

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به لزوم اتخاذ بعضی انعطاف پذیری ها و انطباق پذیری ها در قوانین جاری گفت: سندی 20 ماده ای به دانشگاه ها ارسال شد که بعضی از موارد آن به حوزه معاونت آموزشی و بعضی دیگر به معاونت دانشجویی برمی گردد.

وی ادامه داد: شرایط ویژه پیش آمده برای آموزش عالی، تا حدی احتیاجمند انعطاف پذیری در اجرای قوانین است. انعطاف در اجرای قوانین نکته بسیار مهمی است. قوانین را باید به گونه ای اجرا کنیم که کمترین آسیب را به ذینفعان برساند. باید به صورت عملی با دانشجو همدردی و همراهی داشته باشیم. اگر دانشجو بخواهدحذف ترم یا مواردی از این دست را داشته باشد، بایستی با آن ها همکاری داشته باشیم.

خاکی صدیق در انتها سخنان خود گفت: پیش بینی می گردد در ماه های آینده، شرایط کووید 19 تفاوت آن چنانی با ترم گذشته نداشته باشد. البته آرزوی ما بهبودی شرایط است، اما باید خود را برای تکرار شرایطی همچون ترم گذشته آماده کنیم. ستاد وزارت علوم صرفاً چارچوب های کلی را اعلام می نماید و مدیران دانشگاه ها بایستی بنا بر چارچوب ها، تصمیمات خود را اتخاذ می نمایند. شرایط دانشگاه های گوناگون با یکدیگر متفاوت است و بر همین اساس اولویت بندی ها در اختیار خود دانشگاه ها است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1161

به "خاکی صدیق: نمره خوبی به آموزش عالی در بحث مقابله با کرونا می دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاکی صدیق: نمره خوبی به آموزش عالی در بحث مقابله با کرونا می دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید