خبرنگاران آمار مبتلایان به کرونا در یزد به 968 نفر رسید

به گزارش تنها پیامک، یزد- خبرنگاران- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از افزایش مبتلایان به کرونا در استان به 968 نفر خبر داد و گفت: : این آمار مربوط به ظهر امروز است و آزمایش های این افراد مثبت قطعی اعلام شد.

خبرنگاران آمار مبتلایان به کرونا در یزد به 968 نفر رسید

ابراهیم سلمانی عصر پنجشنبه به تنها پیامک اضافه کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز 95 نفر از بیماران در استان فوت کردند و از مردم خواست برای پیشگیری از شیوع کرونا در خانه بمانند و از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

سلمانی اظهار کرد: رعایت نکات بهداشتی و توجه به توصیه های کادر درمانی و پزشکان در مبارزه با این یروس موثر است.

همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از ابتلای 146 نفر نیروهای بهداشتی و درمانی زیرپوشش این واحد دانشگاهی به کرونا خبر داد و گفت: تا به امروز از این تعداد 10 تن از نیروهای بهداشتی و هفت نفر از پرستاران به طور قطعی به این بیماری مبتلا شدند.

به گزارش عصر پنجشنبه روابط عمومی دانشگاه ، محمدرضا میرجلیلی اضافه کرد: بر اساس سی. تی. اسکن های اجرا شده از مجموع این افراد، 10 تن پزشک، 102 نفر پرستاران و 9 تن از دانشجویان پزشکی مشکوک به کرونا هستند و در خانه های خود تحت قرنطینه و درمان قرار دارند.

وی اظهارکرد: یک نفر از کارشناسان آزمایشگاه، سه نفر از کارشناسان رادیولوژی و چهار نفر از نیروهای پشتیبانی درمان نیز مبتلا شدند.

میرجلیلی با اشاره به اینکه درگیری کادر درمانی با این ویروس، به دلیل مواجهه زیاد آنها با بیماران اتفاق می افتد، نه به دلیل رعایت نکردن موارد بهداشتی، شرح داد: پزشکان و پرستاران همچنان در حال ارائه خدمت هستند و برخی از آنها که توانمندی خوبی دارند ،کمی استراحت می کنند و مجددا برای خدمت دهی به بیماران در بیمارستان مشغول کار می شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: این افراد برای نجات جان همنوعان خود به کرونا مبتلا شدند، امیدواریم مردم هم با رعایت توصیه های بهداشتی و ماندن در خانه ها به نیروهای بهداشتی و درمانی در ریشه کنی کرونا کمک کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 895

به "خبرنگاران آمار مبتلایان به کرونا در یزد به 968 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمار مبتلایان به کرونا در یزد به 968 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید